XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.10.2018

- ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - używajmy darów Ducha Świętego.
- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - włączmy do swojej modlitwy
.

 1. Dziś Rocznica POŚWIĘCENIA naszego Kościoła (konsekracja - 5.08.1990 r.). Dziękuję: adorującym Jezusa, pomagającym sprzątać, czytającym czytania i śpiewającym psalmy. Tym, którzy bardzo troszczą się o piękno naszej Świątyni i otoczenia - w tym roku. Darczyńcom: relikwiarzy, Fundusz Budowy Kościoła, tac inwestycyjnych, ofiar na Caritas, ornatów, kielicha, ofiar na kwiaty wewnątrz i na zewnątrz, fundatorom remontu organów, i wielu innych prac.
 2. Już za tydzień historyczne wydarzenie - przyjmiemy Relikwie św. HUBERTA w czas 40-lecia naszej Parafii. Powtarzam - "Św. Hubert jest nadal zbyt mało znany i kochany".
 3. ODPUST - za tydzień 4 listopada. Główne uroczystości na SUMIE pod przewodnictwem J. Em. Ks. Bpa Michała JANOCHY. Zapraszam więc szczególnie na SUMĘ, abyśmy wraz z Księżmi z dekanatu mogli czcić naszego Patrona. SUMA ODPUSTOWA o godz. 12.30.
 4. W czwartek - Uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - patrzymy w NIEBO przez żyjących Tam Świętych - Wszystkich zbawionych. MSZE ŚW. w kościele: 9.00, 11.00 i 18.00. SUMA na CMENTARZU o godz. 13.00 z wypominkami jednorazowymi (kartki do WYPOMINEK).
 5. ZADUSZKI w piątek - Msze św. o godz. 9.00 i 18.00 z modlitwami jednorazowymi.
 6. W środę - w Wigilię - Noc Wszystkich Świętych: spotkanie na bazarku przed 17.30, przejście do kościoła, Różaniec, Msza św. i Nabożeństwo przy Świętych, a potem bal świętych.
 7. Dziś RÓŻANIEC o 17.30. a ostatni w środę o 18.00.
 8. Bardzo proszę o pomoc w grabieniu liści. Dziękuję: Grupie Odnowy w Duchu Świętym i Ministrantom i kilku innym osobom.
 9. Dziś o 10.10 spotkanie Panów z TOTUS TUUS.
 10. Dziś spotkanie grupy młodzieżowej - "Zostaw Ślad" - po Mszy wieczornej. Zapraszamy wciąż innych młodych.
 11. W tym tygodniu wypada I. CZWARTEK (we Wszystkich Świętych); I. PIĄTEK (UWAGA dzieci - Spowiedź podczas Mszy św. o 9.00 oraz od 15.30; odwiedzamy CHORYCH); I SOBOTA MIESIĄCA (konferencja o 17.00, Różaniec i Msza św.).
 12. Dziękuję fantastycznym Pielgrzymom do Gietrzwałdu - wieźliśmy intencje całej Parafii.
 13. Przyjmujemy jeszcze na WYPOMINKI, roczne i jednorazowe. (kartki na końcu kościoła).
 14. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc naszym potrzebującym: osobom starszym samotnym, rodzinom wielodzietnym i 2 osobom niepełnosprawnym.
 15. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA (pierwsza faza remontu organów, nowa szafa w domu parafialnym, 2 kolejne łazienki, przygotowania do Odpustu)
 16. Dom Rekolekcyjny: za 2 tygodnie - Kurs Filip dla Młodych - (9-11.11), Kurs Przedmałżeński - (16-18.11).

KIOSK:    

TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela, OREMUS, "Miłujcie się".  Polecam : nowe albumy, modlitewniki, kalendarze.

                                                                           Ks. K. Grzejszczyk

                                                                                                    /proboszcz/