XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.07.2019

W WAKACJE: 
- Msze święte w niedziele normalnie .
- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
- SPOWIEDŹ w tygodniu -10 min. przed Mszą świętą.
- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

 1. Jutro kolejne NABOŻEŃSTWO przy Relikwiach KRWI św. JANA PAWŁA II.
 2. Dziś na Sumie prosimy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę.
 3. Dziś poświęcenie pojazdów na św. Krzysztofa. Włączamy się w akcję MIVA, jako pomoc dla polskich misjonarzy i ofiary złożone przy poświęceniu są na ten cel.
 4. 1 Sierpnia (czwartek) to 75 Rocznica POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. Zapraszam na poranną Mszę św. w intencji poległych i żyjących Powstańców i łaski dla Ojczyzny.
 5. Przypominamy, że sierpień jest Miesiącem TRZEŹWOŚCI. Na ołtarzu Matki Bożej jest KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcam do wpisania się.
 6. I. CZWARTEK - Adoracja o powołania od godz. 17.00, I. PIĄTEK - Spowiedź od godz. 17.30, I. SOBOTA - Różaniec o 17.30 i Msza św. za ŻYWY RÓŻANIEC i OJCZYZNĘ
 7. Za tydzień o 10.10 Katecheza CHRZCIELNA (planowane CHRZTY -sierpień i później).
 8. WSPOMNIENIA: dziś - św. Charbel, jutro - św. Marty, we wtorek - św. Piotra Chryzologa, środę - św. Ignacego z Loyoli , czwartek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, piątek - bł. Augusta Czartoryskiego, a za tydzień - św. Jana Marii Vianneya.
 9. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc wakacyjną dla potrzebujących dzieci czy młodzieży oraz w zwykłych potrzebach.
 10. Za tydzień: TACA INWESTYCYJNA: wymiana starych kaloryferów (16) w dolnej sali duszpasterskiej oraz na parterze na nowe, konieczne naprawy i malowania w związku z tym, w zakrystii nowy gres, przygotowany taras pod płytki przy bocznych drzwiach k-la.
 11. Rozbudowa ORGANÓW. Postęp prac: przybyłą kolejna wiatrownica, kolejne piszczałki drewniane zostały naprawione. Już wszystkie elementy zostały pozłocone. Dorobiony element za organami, aby głos kierowany był na kościół. 

KIOSKTYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, "Oremus"- na sierpień, nowe - "Miłujcie się". Polecam: nowe książki.

ZAPOWIEDZI:
II. Paweł Antoni MILEWSKI -kaw. i Magdalena Maria CHOJNACKA, panna, oboje z Piaseczna
I. Paweł NOWICKI - kaw. z Piaseczna i Maria Antonina CYBULSKA - panna z par. tut.

STRÓJ GODNY - niekoniecznie wygodny (niezależnie gdzie jesteśmy).

                                                                  Ks. K. Grzejszczyk

                                                                                                    /proboszcz