XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 01.09.2019

 1. Dziś rozpoczynamy 40. GODZINNE NABOŻEŃSTWO. Bardzo zapraszam na ten wyjątkowy i święty czas u stóp Pana Jezusa. Znajdź czas od dziś do wtorku. Wystawienie Najświętszego Sakramentu - dziś do Mszy św. wieczornej (o 17. zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne), jutro i we wtorek od Mszy św. o godz. 8.00 do Mszy św. wieczornej, a jutro nawet do godz. 21.00.
 2. Dziś przeżywamy tragiczną w skutkach 80 rocznicę II wojny światowej.
 3. Dziś także upraszamy łask dla wszystkich, którzy podejmą naukę w Nowym Roku Szkolnym - Mszą św. o godz. 11.00.
 4. Dziś o 10.10 Katecheza CHRZCIELNA (CHRZTY - we wrześniu i później).
 5. Nowy cykl przygotowania do I KOMUNII Świętej zaczniemy 8 września (II-ga niedziela miesiąca). Przypominam - SAKRAMENT TEN i przygotowanie, powinno być w swojej parafii.
 6. W tym tygodniu: I. CZWARTEK - Adoracja o powołania od godz. 17.00, I. PIĄTEK - Spowiedź od godz. 15.30, dodatkowa Msza św. o g.16.00, I. SOBOTA - Konferencja i Różaniec św. o 17.00 oraz o 18.00 Msza św. za ŻYWY RÓŻANIEC i OJCZYZNĘ.
 7. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zaczniemy w sobotę - 21.09 od godz. 8.00.
 8. Bardzo proszę wszystkich Odpowiedzialnych Grup Parafialnych o podjęcie swojej duchowej pracy modlitewno - formacyjnej z nową gorliwością w Nowym Roku.
 9. Ministrantów i kandydatów zapraszamy na sobotnie zbiórki o godz. 10.00.
 10. Jutro o 19.30 spotkanie odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych.
 11. We wtorek OAZA - Mszą św. wieczorną rozpoczyna Nowy Rok Formacyjny.
 12. Za tydzień grupa Zostaw Ślad Mszą św. wieczorną rozpoczyna swoja drogę Zapraszamy młodzież na spotkanie po Mszy św.
 13. WSPOMNIENIA: dziś - bł. Bronisławy, wtorek - św. Remakla, środę - bł. Sióstr z Nowogródka (Nazaretanki), czwartek - św. Matki Teresy z Kalkuty, sobota - św. Melchiora Grodzieckiego i bł. Ignacego Kłopotowskiego .
 14. Dziś: TACA INWESTYCYJNA: wymiana pozostałych starych kaloryferów (12) w salach duszpasterskich na nowe, zamknięcie wszystkich spraw hydraulicznych, rozpoczęcie kładzenia płytek na taras przy bocznych drzwiach kościoła, nowe oświetlenie kruchty kościoła.
 15. Za tydzień TACA na utrzymanie naszego SEMINARIUM DUCHOWNEGO.
 16. Rozbudowa ORGANÓW. Trwają prace w warsztacie Organomistrza nad piszczałkami.
 17. DOM REKOLEKCYJNY: za 2 tyg. (13-15.09) - Poród może być piękny, oraz 15.09 - Spotkanie byłych narzeczonych a dziś już małżonków; (20-22.09) Kurs o dialogu, oraz (27-29.09) Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej.

 KIOSK:   TYGODNIKI: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, "Mały Gość Niedzielny", "Oremus"- na wrzesień, nowe - "Miłujcie się". Polecam: albumy Maryjne i inne.

                                                           Ks. K. Grzejszczyk -  proboszcz         

1.Pani Sołtys i Rada Sołecka zaprasza za tydzień (8.09) na tradycyjny "PIECZONY ZIEMNIAK" połączony z wyprzedażą garażową i występem zespołu cygańskiego.
2. Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego zaprasza na Msze św. w 85 r. powstania Stowarzyszenia za tydzień o godz. 12.30