XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.10.2019

 1. Przyjęliśmy w Relikwiach św. Eugeniusza de Mazenoda. Dziękujemy O. prof. Leonowi Nieścior za przybliżenie nam „Świętego na trudne czasy”.
 2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: W niedziele o godz. 17.15, a w tygodniu o 18.00. Dla dzieci Nabożeństwa Różańcowe – we wtorki i piątki o godz. 16.00.
 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zachęcam do życia tą modlitwą.
 4. Za tydzień XIX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy! (40 lat od I. Pielgrzymki, 100 lecie Urodzin). Będziemy gościć Młodzież z Dzieła Nowego Tysiąclecia, którzy opowiedzą o Dziele. Tradycyjnie będzie Kwesta na pomoc kolejnym stypendystom. Jak zwykle będą do nabycia słynne KREMÓWKI - zakup na działalność Zostaw Ślad i wyjazd na Taize we Wrocławiu Grupy Zostaw Ślad. (Będzie więcej niż rok temu).
 5. Za tydzień Dzieci i Rodzice mają swoje Spotkanie komunijne o 10.05.
 6. Dziękuję Rodzicom kandydatów do Bierzmowania za liczną obecność i troskę.
 7. W piątek o godz. 17.25 WYPOMINKI, a potem Msza św. za polecanych w nich.
 8. Dziś o 10.10. Katecheza Chrzcielna (chrzty w październiku i później).
 9. Dziś po Sumie zapraszamy na Koncert kończący Warsztaty Muzyczne. Dziękuję P. Katarzynie Trojanowskiej za zorganizowanie tych warsztatów.
 10. Dziś Grupa Młodzieżowa -"Zostaw Ślad" zaprasza na spotkanie po Mszy św. wieczornej.
 11. W czwartek - pierwsze spotkanie Mężczyzn św. Józefa (MsJ) po Mszy św. wieczornej. Temat spotkania – „Męska wytrwałość”. Zapraszamy mężczyzn zainteresowanych. Za tydzień poprowadzą Męski Różaniec.
 12. We wtorek zapraszamy na Wieczór UWIELBIENIA o g. 20.00 w kościele. Zapraszamy.
 13. W sobotę 12.10. ks. Krzysztof organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcam, bo warto i jest dosłownie kilka miejsc.
 14. Zapraszamy do Scholi Młodzieżowej. Próby są w piątki o godz. 19.15.
 15. WSPOMNIENIA: środa – bł. Wincentego Kadłubka i bł. Kard. J. H. Newmana, piątek - św. Jana XXIII, sobota – bł. Jana Beyzyma, a za tydzień – bł. Honorata Koźmińskiego.
 16. Dziękuję firmie T. Kornacki za pomoc w wymianie oświetlenia wewnętrznego na placu, a M.i G. Kowalskim za sponsorowanie zakupu ostatniego drewna (20 mp).
 17. Dziś TACA INWESTYCYJNA: Wykonano prace: taras przykościelny i 2 pokoje w skrzydle parafialnym, odnowiony przedsionek kościoła, zakup ponad 100 mp drewna (druga) partia zakupiona, słup do światłowodu, inne bieżące,….
 18. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs Filip dla małżeństw (11-13.10), Kurs Tobiasz i Sara (25-27.10), Jezus w 4 Ewangeliach (8-11.11), Kurs Przedmałżeński (15-17.11).

KIOSK:   TYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, "Mały Gość Niedzielny", "Oremus"- na październik i listopad, "Miłujcie się". Polecam: kalendarze i albumy.

WITAMY na rocznych praktykach diakona Pawła Wojciechowskiego. Będzie z nami w weekendy - do czerwca 2020 r.

                                                                  Ks. K. Grzejszczyk

                                                                                                    /proboszcz