XVIII NIEDZ. ZWYKŁA - 2.08. 2020

 

W WAKACJE:

 • Msze święte w niedziele wg. normalnego porządku.
 • KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.
 • SPOWIEDŹ w tygodniu rano - 10 min. przed Mszą świętą, wieczorem – od 17.30 - podczas adoracji.
 • ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.
 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zajęcia (warsztaty) – „ Tydzień ze świętymi” Szczególne podziękowania składamy młodzieży z Oazy i grupy Zostaw Ślad, oraz Odnowie w Duchu Świętym.

 2. Dziękujemy za wczorajszą obecność i modlitwę w intencji naszej Ojczyny. Dziękujemy Panu Bogdanowi i Marcinowi za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

 3. Katecheza CHRZCIELNA dziś o godzinie 10.10 (planowane CHRZTY - sierpień i później)

 4. Dzisiaj o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 5. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy do wpisania się. Przypominamy, że sierpień jest MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI.

 6. W każdą środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej pomocy.

 7. W czwartek 6.08 - Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00 i 18.00. od 17. OO - ADORACJA W INTECJI POWOŁAŃ.

 8. I. PIĄTEK - Spowiedź od godz. 15.30, ADORACJA od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

 9. STRÓJ W WAKACJE w kościele: GODNY, niekoniecznie WYGODNY.

WSPOMNIENIA: we wtorek - św. Jana Marii Vianneya - patrona proboszczów, modlimy się za naszego Ks. Proboszcza, w środę - rocznica Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki NMP, czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego, sobotę - św. Dominika, w niedzielę – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy i Męczennicy- patronki Europy

KIOSK: „Oremus” (sierpień), nowy - „Mały Gość Niedz.” i nowe -„Miłujcie się” oraz tygodniki i książki o Prymasie Tysiąclecia oraz nowe obrazy. (Polecam: komiksy dla dzieci i nie tylko: „Jeden do jednego” i „Zimny Dół, gorące serca” o lokalnych wydarzeniach II wojny. Pojedynczo po 20 zł, a w komplecie po 30 zł. Autor – Sebastian Sęk). - NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy oraz głębokie nawrócenia.

Ks. K. Grzejszczyk  

/proboszcz/