XIX NIEDZ. ZWYKŁA - 9.08.2020

W WAKACJE: - Msze święte w niedziele wg. normalnego porządku.

- KANCELARIA czynna w PONIEDZIAŁEK i CZWARTEK po Mszy św. wieczornej.

- SPOWIEDŹ w tygodniu rano - 10 min. przed Mszą świętą, wieczorem – od 17.30 - podczas adoracji.

- ADORACJA w piątki od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.

  1. Przewodniczący Episkopatu ogłosił, że niedziela 16 sierpnia będzie Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Kard. Kazimierz Nycz zadecydował, że tego dnia w kościołach Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Libanowi. Ofiary będzie można składać po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

  2. Dzisiaj o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – serdecznie zapraszamy.

  3. We wtorek adoracja od 18.30 – 20.00 – serdecznie zapraszamy do wspólnego trwania przed Panem Jezusem.

  4. Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona - KSIĘGA ABSTYNECJI. Zachęcamy do wpisywania się.

  5. PIĄTEK - o godz. 17.20 wypominki, a o 18.00 - Msza Św. wypominkowa.

  6. 15 sierpnia (sobota) Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P – tego dnia przypada 100 rocznica zwycięskiej bitwy z bolszewikami (Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zwanej „Cudem nad Wisłą”.) - pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej w intencji naszej Ojczyzny. Msze Św. według porządku niedzielnego 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tym dniu pobłogosławimy zioła i kwiaty.

15.08 - Zapraszamy na tradycyjną pieszą pielgrzymkę do Pieczysk, wyjście spod kościoła o godz.7.00.

STRÓJ W WAKACJE w kościele: GODNY, niekoniecznie WYGODNY.

WSPOMNIENIA: dzisiaj wspomnienie - św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Dziewicy i Męczennicy- patronki Europy. Poniedziałek – św. Wawrzyńca – diakona i męczennika. Wtorek - wspomnienie św. Klary – dziewicy. Środa wspomnienie św. Joanny Franciszki De Chantal, zakonnicy. Czwartek św. Poncjana papieża i Hipolita, - kapłana. Piątek - św. Maksymiliana Kolbego , kapłana i męczennika. Sobota – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 100 – rocznica Bitwy Warszawskiej. Niedziela wspomnienie św. Jacka – kapłana, dominikanina.

KIOSK: „Oremus” (sierpień), nowy - „Mały Gość Niedz.” i nowe -Miłujcie się oraz tygodniki i książki o Prymasie Tysiąclecia oraz nowe obrazy

 

NIE USTAWAJMY W MODLITWIE BŁAGALNEJ o oddalenie i pokonanie zarazy oraz głębokie nawrócenia.

Ks. K. Grzejszczyk  

/proboszcz/