ZAPROSZENIE NA MISJE ŚWIĘTE

Drodzy,

Ten rok pod wieloma względami jest wyjątkowy. Od adwentu przeżywamy w naszej Parafii Rok Misji Świętych. Jednocześnie jest to czas pandemii, jakby Opatrzność chciała nam przypomnieć, że my, ludzie nie nad wszystkim panujemy. Myślimy - co będzie dalej? Ze mną, z moją rodziną, z Polską, ze światem?

Codziennie jesteśmy bombardowani setkami komunikatów, musimy sprostać wielu problemom i oczekiwaniom. Toniemy w obowiązkach, względem siebie, małżonków, dzieci, rodziców, przyjaciół, pracodawców, pracowników. Takie jest przecież nasze życie.

Przedzierając się przez ten gąszcz nie widzimy horyzontu. Widzi go tylko Bóg. Dojść do celu możemy tylko z Przewodnikiem. Jezus zna drogę, zna pułapki i mroki. Zna też Ciebie. Ale czy Ty Go znasz? Czy mu ufasz? Czy Go kochasz? Czy w tym gąszczu Go szukasz? Czy opierasz się na nim, szukasz Jego światła, prosisz Go o radę? Czy jesteś tak blisko Niego, że możesz chwycić Go za rękę? Powierzyć Mu swój ciężar? I czy jesteś gotów przyjąć trud, gdy Cię o to poprosi?

Łatwo Go stracić z oczu. Szczególnie, gdy się spieszysz. Zatrzymajmy się. Po to by Go odnaleźć, usłyszeć. Chciejmy z Chrystusem podjąć czas podsumowań z całej minionej dekady wiary. Rzucić okiem na mapę naszego sumienia. Po to by stawiać dalsze kroki pewniej. By dojść do Celu. Czas płynie. Coraz bliżsi jesteśmy wieczności.

4 października br. przybywa do nas Ojciec Jezuita Dariusz Piórkowski, by podjąć z nami ważne tematy i przez cały tydzień prowadzić nas krok po kroku, ku pogłębieniu naszego życia wiary.

Zapraszamy Cię serdecznie. Znajdź czas, proszę.

Znajdziesz coś dla siebie na pewno. Te Misje będą o Nim i o Tobie. Nawet jeśli już dawno nie byłeś, czy nie byłaś w kościele, u spowiedzi, nawet jeśli dziś inaczej myślisz, nawet jeśli życie boli, były błędy…..

PRZYJDŹ. PROSZĘ. By poznać Chrystusa na nowo, a także i siebie.

Ks. Proboszcz, Ks. Marcin, O. Dariusz