XXXIII Niedziela Zwykła -17.11.2013

1.        Za tydzień nastąpi ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY. Towarzyszyły w Nim: 2 KSIĘGI - KKK i Dok. Soborowe, 2 SYMBOLE -paschał i chrzcielnica. Za nami Rekolekcje chrzcielne, podejmowane modlitwy za nas, bliskich i pogubionych, ok 5 tyś razy powtarzaliśmy modlitwę-Panie przymnóż nam wiary, omawialiśmy CREDO, patrzyliśmy a wiarę świętych i błogosławionych, 300 egz. Encykliki, dużo więcej osób przychodzi na Msze św. w tygodniu, coraz aktywniejsze  zaangażowanie w posługę czytań, psalmu i modl. powsz., większa grupa adoruje Jezusa w piątki (cały dzień) i wtorki. KOŃCZYMY ROK WAIRY UROCZYSTYM JEJ WYZNANIEM. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 - WSPÓLNIE odnowimy wiarę i ją wyznamy, o 11.00 - DZIECI SZKOLNE i OAZA wyznają wiarę, na SUMIE - ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM złoży przyrzeczenia WIARY, a podczas Mszy św. Wieczornej MŁODZIEŻ odnowi decyzję drogi wiary. POTRAKTUJMY TO BARDZO SERIO!

2.        Bardzo dziękuję za wspólne świętowanie NIEPODLEGŁOSCI w kościele.  Dziś na i po Sumie -z racji 11.11. Koncert CHÓRU, by tą radość kontynuować.

3.        Dziś Nieszpory o godz. 17.30.

4.        Dziś po Mszy wieczornej przygotowanie do Sakr. Bierzmowania.

5.        W czwartek jako III w mies. Msza św. z MODL. O UZDROWIENIE za przyczyną św. Huberta.

6.        W tygodniu wspomnienie i Msza św. przy relikwiach: w poniedziałek - bł. Karoliny Kózkówny, w środę - św. Rafała Kalinowskiego, a w piątek św. Rity. Szczególne modlitwy z poświęceniem róż na Mszy św. wieczornej.  W poniedziałek przypominamy i zapraszamy na spotkanie RCS, którego patronką jest bł. Karolina.

7.        Za tydzień nasz CARITAS jak zwykle w ostatnią niedz. mies. będzie zbierał ofiary na wsparcie naszych 8 rodzin wielodzietnych i 1 młodej osoby niepełnosprawnej.

8.        Konferencja PRZEDCHRZCIELNA będzie w I niedzielę grudnia.

9.        W Domu Rekolekcyjnym: za tydzień KURS o wychowaniu  (spot muzyczny), a za 2 tyg. Weekendowe rekolekcje z bł. małżeństwem Quattrocchi. Zapraszam.

10.     W kancelarii zbierane są dziś składki na FUNDUSZ BUDOWY KOŚCIOŁA. Widzicie propozycję modelowej ławki kościelnej, ale przyjedzie jeszcze kompletna ławka inna.

11.     Dziś ZBIÓRKA DO PUSZEK na pomoc po tajfunie na FILIPINACH.

12.     KIOSK:  TYGODNIKI, magazyn RÓŻANIEC, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, KALENDARZE, książki i ikony. Polecam  POCZTÓWKI naszego k-ła.          

                                                                                                                                              Ks. K. Grzejszczyk

/proboszcz/