WIELKANOC - 01.04.2018

-  ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO (obraz Pięćdziesiątnicy).  

- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - w Nowennie do Miłosierdzia prośmy za nasz kraj.

 1. Jutro Dzień Świąt. Jutro wypada 13 rocznica odejścia do domu Ojca Jana Pawła II. Suma będzie dziękczynieniem za życie Papieża Polaka.
 2. Jutro tradycyjnie TACA na Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL).
 3. Do następnej niedzieli trwa OKTAWA Świąt Zmartwychwstania (w piątek nie ma postu). Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Przed wieczornymi Mszami modlimy sie nią.
 4. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na pierwszą DROGĘ ŚWIATŁA.
 5. W tym tygodniu wypadają: CZWARTEK (modlitwa o powołania); I. PIĄTEK (spowiedź rano oraz od godz. 15.30 i Msza św. o godz. 16.00; odwiedzamy CHORYCH) i I. SOBOTA M-CA (spotkanie Żywego Różańca, innych Róż Różańcowych i podejmujących NAB. I. Sobót M-ca) - od godz. 17.00. W I. Czwartek - ADORACJA od godz. 17.00 - o powołania.
 6. Za tydzień MIŁOSIERDZIA. Podczas każdej Mszy odmówimy Akt Ofiarowania Świata Miłosierdziu Bożemu. Na godz. 15.00 zapraszam na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA, by wołać za cały świat, a szczególnie za naszą Ojczyznę.
 7. Za tydzień przedostatnie SPOTKANIE KOMUNIJNE (obowiązkowe dla rodziców i dzieci).
 8. Dziękuję wpisanym na Duchową Adopcję - 115 osób.
 9. Dziękuję obecnym na spotkaniu z dr Leszkiem Żebrowskim.
 10. W ten czwartek - 5 kwietnia - wielkie i ważne spotkanie z dr Jackiem Pulikowskim. O godz. 18.30 - dla wszystkich, a od 21.00 tylko dla mężczyzn. Zapraszamy młodzież, a na tą ostatnią część młodzież męską szczególnie. Spodziewamy się tłumów. Tego spotkania nie wolno przeoczyć. Zaproś na nie innych znajomych.
 11. W Miłosierdzia - akcja krwiodawstwa w "krwiobusie" przed k-łem. Od 10.00 - 14.00. Organizują Wolontariusze (Zostaw ślad).
 12. Dziękuję za wszystkie ofiary na KWIATY do Grobu Bożego wpłacającym i zbierającym.
 13. Mamy już 1/4 nowych ŁAWEK oraz 2 witraże. Dziękuję wpłacającym imiennie na ławki. W czwartek i piątek przyjadą pozostałe. Dlatego Adoracja piątkowa tylko od KORONKI.
 14. W Domu Rekolekcyjnym: Kurs Tobiasz i Sara (13-15.04).
 15. Dziś TACA INWESTYCYJNA: gong, odnowione kielichy, schody na chor, cokoły, zakup drewna do ogrzewania k-ła ..          

KIOSK:  

TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, "Oremus" - na maj. Polecam - książki: "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi" oraz "Świat  naszych uczuć" oraz książkę - "Modlitwy do Ducha Świętego".                        

                                                                  Ks. K. Grzejszczyk

                                                                                                    /proboszcz/