I NIEDZIELA ADWENTU - 27.11.2022

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

 1. Dziś zaczynamy ADWENT. Zapraszamy już całe rodziny na RORATY (o godz. 7.00).
 2. REKOLEKCJE ADWENTOWE prowadzi - O. Jan SEREMAK – kustosz Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. We wtorek poświęcimy 2 figury św. Michała oraz intronizujemy kult św. Michała w naszej parafii - tak ważny w całym Kościele Katolickim.
 3. Dziś przyjmujemy Relikwie bł. Bronisława MARKIEWICZA – Założyciela XX. Michaelitów.
 4. Dziś święcimy OPŁATKI, które będą rozprowadzać w kościele nasze Siostry.
 5. Są już Świece CARITAS, wg stałej zasady. Ceny wypisane z + na cele naszego Caritasu.
 6. Dziś po Mszy św. z udziałem rodzin, będą zajęcia z Grupą Tańca Uwielbieniem Dzieci.
 7. Także dziś wieczorem grupa Zostaw Ślad zaprasza na spotkanie z O. Janem o ANIOŁACH. A za tydzień spotkanie o Trójcy Świętej.
 8. Dziś ponownie działa KAWIARENKA. Zapraszamy.
 9. Jutro - NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II.
 10. W tym tygodniu wypada I. CZWARTEK (o 17.00 ADORACJA i Msza św. o powołania); I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano i od 15.30. Dodatkowa Msza św. o g. 16.00. Odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH) i I. SOBOTA miesiąca (o 17.00 NAB. FATIMSKIE i Różaniec oraz Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
 11. W czwartek spotkanie Odpowiedzialnych ODNOWY w DUCHU ŚWIĘTYM o 19.30.
 12. W piątek – spotkanie Lektorów o 19.10.
 13. Za tydzień omadlamy młodych naszej Parafii i ŚDM.
 14. Za tydzień na Mszy św. o g. 9.00 - o. prof. Leon Nieścior (Oblat Maryi Niepokalanej, wykładowca teologii na UKSW) wygłosi homilię. Po Mszy św. odbędzie się w kawiarence spotkanie z autorem i promocja jego książki pod tyt. „Pytając zbawionych”. W książce autor stara się odpowiedzieć na pytanie: Co nasi bliscy po tamtej stronie życia, chcieliby powiedzieć nam tutaj żyjącym. Tematyka wpisuje się w Adwentu.
 15. Dziękuję: E. i Z. Brinken, A. Pisarek, D. Woźniak, I. Wawro, M. Hałoń, rodz. Kozłowskim oraz P. Fryszczynowi, G. Kowalskiemu, M.i A. Gałusow, G. Bodasińskiej, R. i A. Molenda, M. Czerwińskiemu, W. Gizowskiemu oraz darczyńcom ciast: H. Cieślik i młodym: Z. Chmielewskiej, U. Pisarek, M. Koźlakowskiej, W. Postek, S. Stępień, J. Mycielskiemu, Z. Wiśniewskiej, A. Kusoskiej.
 16. Dziś nasza CARITAS kwestuje na potrzeby naszych ubogich i paczki świąteczne.
 17. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA:
 18. WSPOMNIENIA: środa – św. Andrzeja Ap., sobota – św. Franciszka Ksawerego.
 19. DOM REKOLEKCYJNYKurs - Gdybyśmy zaczynali od nowa (9-11.12).

ZAPOWIEDZI:
II.  Patryk Dariusz KREJDYNER – kaw. i Karolina SKIBA – panna , oboje z Kędzierówki 

KIOSK: TYGODNIKI, KARTY ŚWIĄTECZNE, mądre książki i kalendarze. Polecamy książkę „Jezus żyje”.

Nadal polecamy modlitwie naszą 200 osobową grupę rekolekcyjną - Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO).

 

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/