Warsztaty Muzyki Liturgicznej 2019

Na początku paździrnika w naszym domu rekolekcyjnym  odbywały się Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Prowadzone były przez doświadczonych muzyków: Urszulę Rogalę, Huberta Kowalskiego i Rafała Maciejewskiego (więcej o niech przeczytacie tutaj: link). W warsztatach wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób z naszej parafii, a także około dwudziestu osób z Warszawy i okolic.

Warsztaty były miejscem doskonalenia sztuki śpiewu, lecz także dzięki świadectwom prowadzących były swoistymi rekolekcjami. Ukazywały miejsce śpiewu w Liturgii i odkrywały jak muzyka także może być drogą prowadzącą do Boga.

Na zakończenie Warsztatów uczestnicy wzięli udział we Mszy Świętaj, podczas której były wykonywane wspólnie przygotowywane utwory. Poniżej prezentujemy kilka nagrań.

Litania do św. Huberta, muz.: Hubert Kowalski

Jezu ufam Tobie, muzyka: Piotr Pałka

Duchu Święty napełnij serce, tekst i muzyka: Hubert Kowalski.

Daj mi Panie, muzyka: Dawid Kusz OP