Powołanie Parafialnego Zespołu Pomocy Ukrainie

Przy naszej Parafii powstał Zespół Pomocy Ukrainie, we współpracy z parafialnym Caritas.

 1. Zespół będzie zajmował się trzeba formami pomocy:
  • ulokowaniem uciekinierów w domach/ mieszkaniach
  • pomocą na start (najpotrzebniejsze rzeczy higieniczne i jedzeniowe)
  • wszelką pomocą w kierowaniu do odpowiednich miejsc, gdzie można znaleźć inną pomoc/ już zorganizowaną przez gminę
 2. Zespół składa się z kilku osób + wolontariuszy, którzy będą pomagać przy konkretnych zadaniach. Za koordynację prac zespołu odpowiedzialna jest Joanna Dmochowska.
 3. Każda rodzina, która chce przyjąć pod swój dach osoby z Ukrainy proszona jest o zgłoszenie tego poprzez deklarację papierową lub on-line (kliknij tutaj) Gorąco zachęcamy do jej wypełnienia.
 4. Zespół Pomocy Ukrainy ma swój dedykowany numer: 501 376 093. Wszelkie pytania o pomoc prosimy kierować pod ten numer telefonu. Będzie on również wywieszony na plakatach przed kościołem.
 5. 20.03 zaplanowana jest zbiórka do puszek po każdej Mszy Świętej, a przez kolejne dni 21.03-23.03 w godzinach: 8.00-9.00 i 17.00-18.00 zbiórka darów: środki higieniczne, jedzenie z długim terminem przydatności do spożycia, jedzenie dla małych dzieci: słoiczki i kaszki. Dokładna lista produktów będzie zamieszczona w osobnym miejscu w pliku do pobrania. Uwaga! Nie przyjmujemy ubrań!
 6. Rada Rodziców organizuje również zbiórkę makulatury, a pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc. Kontener stoi przy Szkole Podstawowej (od ul. Białej Brzozy przy małej sali gimnastycznej). Zachęcamy do wsparcia tej zbiórki.
 7. Można też pomóc poprzez przelew na konto. Wszelkich wpłaty na cel pomocy można wpłacać na konto parafialne Caritas z dopiskiem "dla Ukrainy". Jest możliwość dokonywania wpłat z zagranicy.