I NIEDZIELA ADWENTU - 1.12.2013

1.       Rozpoczynamy dziś ADWENT. RORATY o godz. 7.00. Nie zapomnijmy lampionów. Rekolekcje Adwentowe będą od 15 grudnia.

2.       Dziś witamy w Relikwiach - św. Brata ALBERTA - świadka wiary.

3.       OWOCE ROKU WIARY - plaga spóźniania się.

4.       Dziś święcimy OPŁATKI. Rozprowadzać je będą nasze Siostry Sercanki. Ofiary składane są naszym darem wdzięczności za ich posługę w Zalesiu.

5.       Niech w domach naszych towarzyszy nam WIENIEC ADWENTOWY.

6.       Dziś Nieszpory EUCHARYSTYCZNE o godz. 17.30.

7.       Konferencja PRZEDCHRZCIELNA dla planujących chrzest dzieci na Święta i w następnych miesiącach o godz. 10.00.

8.       Spotkanie przed Sakr. Bierzmowania i ich Rodziców po wieczornej Mszy świętej.

9.       W piątek I PIATEK MIESIĄCA. Spowiedź rano oraz od godz. 15.00 i Msza św. o godz. 16.00. Odwiedzamy także CHORYCH. Zgłaszajmy osoby potrzebujące.

10.    Za tydzień 8.XII o godz. 19.00 - XXII Wieczór słowno-muzyczny - pt."Po co nam ta cisza?". Zapraszamy, aby pogłębić literacko naszego przeżywania ROKU CISZY.

11.    Za tydzień dzieci z Ośrodka Pomocy dzieciom niepełnosprawnym z Łbisk, będą rozprowadzać zrobione przez siebie ozdoby Świąteczne: piękne stroiki i inne.

12.    ŚWIĘCE CARITAS są już w kościele. Podaję ceny zakupu: małe - 5 zł, a wszelkie duże - 10 zł. Tradycyjnie kto chce i może powiększyć tą ofiarę na pomoc naszego CARITASU (z tych darów zrobimy paczki świąteczne dla potrzebujących).

13.    W kruchcie pod chórem (oraz w Top Markecie) wystawiony jest KOSZ  na produkty żywnościowe, którymi chcemy sie podzielić z potrzebującymi.

14.    Za tydzień TACA NA SEMINARIUM.

15.    TACA INWESTYCYJNA. Na drewno do ogrzewania kościoła. Wykonano podest dla chóru. ŁAWKI do przymierzenia się.

16.    W Domu Rekolekcyjnym: za 2 tygodnie Weekend z Januszem Wardakiem poświęcony wychowaniu dzieci starszych. Wymaga zapisania i jest zamknięty.

17.    KIOSK:  TYGODNIKI, OREMUS, Miłujcie się, nowy Mały Gość Niedzielny, KALENDARZE, książki i ikony. Polecam  KARTĘ świąteczną naszej szopki i inne karty. Zachęcam chrzcielnice (rok wiary).

18.    Gościmy dziś Dominika Włocha autora książki "Małe cuda Boga". Jest ona zbiorem opowiadań z pieszych pielgrzymek do Santiago de Compostela, Rzymu, Jerozolimy, Medjugorie i Asyżu. Przedstawia on cudowne zdarzenia, które wydarzyły się w jego życiu. Nazywa je CUDAMI, bo często były odpowiedzią na jego modlitwę.

ZAPOWIEDZI:

II. Kacper FISZER - kaw. z W-wy i Alina Marta BRZOZOWSKA - panna z par. tut.