II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.01.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem -  bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś o 17.30 – NIESZPORY.
  2. Dziś przyjmujemy w Relikwiach bł. Martę WIECKĄ (Siostrę Szarytkę – męczennicę miłości).
  3. KANCELARIA w czasie kolędy czynna tylko we wtorki i piątki po wieczornych Mszach św.
  4. W tym tygodniu od środy do środy(18-25.01) Kościół przeżywa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy się modlitewnie.
  5. Dziś kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie.
  6. Także dziś ministranci rozprowadzają wodę święconą na kolędę (ofiary na Fundusz Ministrancki).
  7. Zapraszamy dziś po Mszy św. o g. 11.00 na JASEŁKA w wykonaniu naszych dzieci.
  8. We wtorek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – w kościele o g. 20.00.
  9. W czwartek Msza św. z Modlitwą o UZDROWIENIE za wstawiennictwem św. HUBERTA.
  10. Zapraszamy za tydzień dzieci na spotkanie Uwielbienia Tańcem po Mszy sw. o g. 11.00.
  11. Za tydzień po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Zostaw Ślad na temat: "Cała Piękna - rola Maryi w planie mojego zbawienia".
  12. Zapraszamy na spotkanie klubu „AA” Sarenka w środy o g. 18.00. (Msza św. w 11 r. istnienia w Zalesiu będzie 25.01. o g. 18.00. To bardzo ważki i obecny problem w wielu rodzinach.
  13. Dziękuję obecnym w sobotę na spotkaniu z cyklu „Małżeństwo na nowo odkryte”: „Boży plan pokoju-miłość”(miłość Agape i miłość Eros).
  14. OAZA naszej diecezji zaprasza na obozy w ferie – 2 turnusy do wyboru. Info na tablicy ogłoszeń.
  15. WSPOMNIENIA: we wtorekśw. Antoniego Opata, czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, piątek – św. Fabiana PP, sobota – św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy.
  16. Dziś można złożyć ofiary na FUNDUSZ BUDOWY KOŚCIOŁA.
  17. Bardzo dziękuję za pomoc w układaniu drewna – J. Rabiega i M. Folwarskiemu.
  18. Dziękuję: I. i K. Wawro, G. Stolarskiej, E. i Brinken oraz B. Sapierzyńskiej, I. Ciechocińskiej, A. Szostak, A. Luszka, U. Tkacz i M. Koprowskiemu
  19. Akcja pomocy materialnej dla Ukrainy. Dziękuję za solidarność – ofiary przekazujemy przez CARITAS Warszawa. Wpłaty kierujmy na konto naszego CARITASU - „pomoc Ukrainie.
  20. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej KAMCH (20-23.01.), Kurs o Dialogu (27-29.01.), Kurs o szczęściu małżeńskim (10-12.02.)
  21. Zapraszamy za 2 tygodnie (potem spotkania będą zamknięte) na „KATECHEZY po REO”. Tych, którzy kiedykolwiek byli na jakichś rekolekcjach czy kursach ewangelizacyjnych. To prawdy dane dla dojrzałości życia i wiary (wtorki - g. 20.00 - Dom Parafialny).

KIOSKKALENDARZE, TYGODNIKI, „OREMUS”, nowe „Trwajcie w miłości”, mądre książki. Polecam książki: ”Jak żyć łaską” i „Boska miłość”. Jest nowa książka o Papieżu Benedykcie.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

1. Pionierów – od 1 – Koralowych Dębów
2. Pionierów – od Koralowych Dębów do końca
Wtorek 23.01:
1. Piżmaka, Jeża, Kuny, Leśnej Polany, Konwaliowa, Niezabudki i Łasicy, Sarenki i Lisie Jary
2. Przebudzenia Wiosny - od Pionierów do końca i Akacjowa
Środa 25.01:
1. Szeroka, Polna i Południowa i Nowinek (do torów)
2. Piękna, Przeskok, Leśny Zaułek i Fiołków
Czwartek 26.01:
1. Droga Dzików – numery Zalesia
2. Droga Dzików – numery Jesówki
Piątek 27.01:
1. Białej Brzozy i Wisłockiego
2. Jesionowa i Wieczornego Zmierzchu, Szarotki i Wierzbowa
Sobota 28.01:
1. Długa i przyległe (także Leśna)
2. Kasztanów, Słonecznikowa i Brzozowej Drogi

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00. Przygotujmy nasze serca na czas kolędy i w sercu wzbudźmy intencje, które chcemy uprosić u Chrystusa w modlitwie wraz z kapłanem. Osoby które sprowadziły się do Zalesia bardzo proszę o osobiste zaproszenie nas w zakrystii lub kancelarii (zwłaszcza z osiedla Pod Borem czy Pod Lasem, oraz wszystkich innych. Ofiary z kolędy nadal będą przeznaczane na przygotowanie modernizacji ogrzewania.