III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.01.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem -  bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś o 17.30 – NABOŻEŃSTWO do św. RITY – Patronki Spraw Beznadziejnych (przynosimy róże i kartki z intencjami).
  2. KANCELARIA w czasie kolędy czynna tylko we wtorki i piątki po wieczornych Mszach św.
  3. W środę Kościół kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. Dziś po wieczornej Mszy św. Grupa Zostaw Ślad ma swoje spotkanie na temat „Cała Piękna – rola Maryi w moim życiu duchowym”.
  5. Zapraszamy dziś dzieci na spotkanie grupy Uwielbienia Tańcem po Mszy sw. o g. 11.00
  6. Za tydzień podczas Sumy modlimy się za Ojczyznę.
  7. Za tydzień zapraszamy na KONCERT KOLĘD w wykonaniu naszego CHÓRU o 10.05.
  8. W zakrystii można pobrać wodę święconą (Fundusz Ministrancki).
  9. Bardzo dziękuję S. Stelli, P. Dorocie Królak i P. Agacie Mazurkiewicz za przygotowanie JASEŁEK. Szczególne podziękowanie dla wszystkich młodych Aktorów i wielkiej publiczności.
  10. Zapraszamy na spotkania klubu „AA” Sarenka w środy o g. 18.00. Msza św. w 11 r. istnienia w Zalesiu będzie w środę o g. 18.00. To bardzo ważki i obecny problem w wielu rodzinach.
  11. Za 2 tygodnie Oaza zaprasza na Bal karnawałowy z tematem „Jestem niebieski” - dla młodych od 6 kl. Szkoły Podstawowej i dorosłych. Wejściówka 10 zł. Obowiązkowe niebieskie przebranie.
  12. Młodzież zaprasza do KAWIARENKI na pyszne zalesiańskie ciastka.
  13. OAZA naszej diecezji zaprasza na obozy w ferie – 2 turnusy do wyboru. Info na tablicy ogłoszeń.
  14. WSPOMNIENIA: dziś – św. Wincentego Pallottiego i bł. Laury Vicuna, w poniedziałek – bł. Męczenników z Pratulina, we wtorekśw. Franciszka Salezego, środę – święto Nawrócenia św. Pawła, czwartek – św. św. Tymoteusza i Tytusa, piątek – św. Anieli Merici, i bł. Jerzego Matulewicza, sobota – św. Tomasza z Akwinu.
  15. Dziękuję: I. i K. Wawro oraz A. Pisarek, J. Skurczyńskiej, L. Mielochowi i A. i P. Fryszczyn.
  16. Akcja pomocy materialnej dla Ukrainy. Dziękuję za solidarność – ofiary przekazujemy przez CARITAS W-wa. Wpłaty kierujmy na konto naszego CARITASU - „pomoc Ukrainie.
  17. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs o Dialogu (27-29.01.), Kurs o szczęściu małżeńskim (10-12.02.)
  18. Zapraszamy za tydzień (później spotkania będą zamknięte) na „KATECHEZY po REO”. Tych, którzy kiedykolwiek byli na jakichś rekolekcjach czy kursach ewangelizacyjnych. To prawdy dane dla dojrzałości życia i wiary (wtorki - g. 20.00 - Dom Parafialny).

KIOSK: KALENDARZE, TYGODNIKI, „OREMUS”, nowe „Trwajcie w miłości”, mądre książki. Polecam książki: ”Jak żyć łaską” i „Boska miłość”. Jest nowa książka o Papieżu Benedykcie.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

KOLĘDA:

Poniedziałek 23.01:
1. Pionierów – od 1 – Koralowych Dębów
2. Pionierów – od Koralowych Dębów do końca

Wtorek 23.01:
1. Piżmaka, Jeża, Kuny, Leśnej Polany, Konwaliowa, Niezabudki i Łasicy, Sarenki i Lisie Jary
2. Przebudzenia Wiosny - od Pionierów do końca i Akacjowa

Środa 25.01:
1. Szeroka, Polna i Południowa i Nowinek (do torów)
2. Piękna, Przeskok, Leśny Zaułek i Fiołków

Czwartek 26.01:
1. Droga Dzików – numery Zalesia
2. Droga Dzików – numery Jesówki

Piątek 27.01:
1. Białej Brzozy i Wisłockiego
2. Jesionowa i Wieczornego Zmierzchu, Szarotki i Wierzbowa

Sobota 28.01:
1. Długa i przyległe (także Leśna)
2. Sadowa, Słonecznikowa i Brzozowej Drogi

Następny tydzień (30.01.-4.02.):

Poniedziałek 30.01:
1. Myśliwska i Łowiecka
2. Rysia i Sobola

Wtorek 31.01:
1. Niedźwiedzia i Wiewiórki
2. Łosia i Żbika

Środa 1.02:
1. Leśniczówki
2. Cyprysowa, Bukowa i Cedrowa

Czwartek 2.02:
1. Borsuka – od początku
2. Borsuka – od końca

Piątek 3.02:
NIE MA KOLĘDY - I. PIĄTEK

Sobota 4.02:
1.  Szmaragdowych Żuków (od 12.30)
2.  Słowicza, Podleśna, Cisowa, Świerkowa i Jodłowa

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00. Przygotujmy nasze serca na czas kolędy i w sercu wzbudźmy intencje, które chcemy uprosić u Chrystusa w modlitwie wraz z kapłanem.
 Osoby które sprowadziły się do Zalesia bardzo proszę o osobiste zaproszenie nas w zakrystii lub kancelarii (zwłaszcza z osiedla Pod Borem czy Pod Lasem, oraz wszystkich innych.
Ofiary z kolędy nadal będą przeznaczane na przygotowanie modernizacji ogrzewania.