IV NIEDZ. ZWYKŁA - 31.01.2016

1.      Dziś NIESZPORY o godz. 17.30.

2.      Dołóżmy wszelkich starań, aby nasz CHRZEST był skutecznym znakiem wiary i tożsamości chrześcijańskiej.

3.      Dziś na Sumie prosić będziemy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę oraz z Księżmi kapelanami uczcimy św. JANA BOSKO - założyciela Salezjanów.

4.      We wtorek święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO -Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszam ze świecami. Jest to Dzień Osób Konsekrowanych. Msze św.: 9.00, i 18.00.

5.      Za tydzień przyjmiemy w relikwiach Bł. Matkę Klarę SZCZĘSNĄ  współzałożycielkę SS. Sercanek. Z tej racji przyjadą Siostry z Krakowa przywożąc nam Jej Relikwie oraz będą kwestować na remontowany i prowadzony Bursę dla studentek w Krakowie.

6.      Dziękuję tym, którzy podjęli wielkie dzieło ADOPCJI DUCHOWEJ.

7.      W tym tygodniu:I. CZWARTEK (modlitwa o powołania);I. PIĄTEK (spowiedź rano i od 15.30, dodatkowa Msza św. o 16.00. Odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH; i I. SOBOTA (o 17.00 spotkanie Żywego Różańca i chętnych oraz modlitwa różańcowa o 17.30 i Msza św. za Żywy Różaniec).

8.      REKOLEKCJE 6. tygodniowe od 23 lutego.ZAPROSZENIE - folder.

9.      Tydzień temu grupa prawie 60 osób odnowiła program formacyjny -"Nasze Credo".

10.    Prośba, bynie stawiać butów na klęcznikach (pościerane są niektóre klęczniki).

11.    Proszę Panów o pomoc w środę od godz. 9.00 w uprzątnięciu choinek oraz Panie do pomocy Siostrze w spakowaniu ozdób i sprzątnięciu kościoła.

12.    KANCELARIAw czasie kolędy czynna we wtorek i piątek tylko po Mszy świętej.

13.    Dziś nasz CARITAS będzie zbierał ofiary na pomoc 7 rodzinom wielodzietnym i 2 młodym osobom niepełnosprawnym.

14.    Za tydzień TACA INWESTYCYJNA (na zakup drewna do ogrzewania kościoła oraz konieczne remonty)

15.    Dom Rekolekcyjny: od piątkuKurs o DIALOGU (5-7.02), a za miesiącKurs FILIP dla Małżeństw (26-28 .02).

KIOSK:

Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy, OREMUS - na luty i marzec, KALENDARZE(koniec)i CD ks. Dziewieckiego -"Stworzeni, by kochać", orazBIBLIA i nowe książki.Polecam bullę Papieża o Roku Miłosierdzia!!! i Modlitewnik Rodzinny.

KOLĘDA:

PON (1.02) - 1) Leśnej Polany, Lisia, Kuny, Jeża, Piżmaka;2) Droga Dzików (od nr. 1 do Granicznej)

WTOREK (2.02) - OFIAROWANIE  1) Łasicy i Konwaliowa; 2) Zagajników (od 16.00 - 18.00).

ŚRODA(3.02)  - 1)  Chabrowa.

CZWARTEK(4.02) -  1) Środkowa.

PIĄTEK (5.02) - I PIĄTEK - 1) Myśliwska - od 19.30

SOBOTA (6.02) - 1)  Łowiecka, Sobola i Żbika - od 10.00.

PON (8.02) - 1) Borsuka.

WTOREK(9.02) - 1) Łosia.

ŚRODA (10.02) - ŚRODA POPIELCOWA

CZWARTEK(11.02) - 1) Droga Żubrów i Leśnych Kwiatów; 2) Leśniczówki.

PIĄTEK(12.02) - 1) Niedźwiedzia; 2) Złotej Jesieni i Księżycowa.

SOBOTA (13.02) - 1) Droga Dzików  - 2 księży.

Celem Kolędy jest: wspólna modlitwa, poświęcenie Osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.

Kolędę rozpoczynamy w soboty o godz. 10.00, a w tygodniu o 16,00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.

RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o poinformowanie nas o chęci wizyty księdza, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.

Bardzo proszę o odświeżenie lektury jakże ważnej w Roku Miłosierdzia - "O SPOWIEDZI".

Ofiary składane podczas kolędy przeznaczone będą na dokończenie ławek i wymianę okien starego kościoła.