IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 02.06.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Trwają - NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE - DO SERCA JEZUSOWEGO. Dziękuję obecnym na Nabożeństwach Majowych.
  2. Dziś - Święto OPATRZNOŚCI BOŻEJ i uroczystości w Wilanowie oraz ZBIÓRKA na Świątynię.
  3. W sobotę o godz. 16.00 Jego Ekscelencja Ks. Biskup PIOTR JARECKI - udzieli Sakramentu BIERZMOWANIA Młodzieży naszej parafii. Otoczmy ich szczególniejszą modlitwą.
  4. Za tydzień o g. 11.00 - ROCZNICA - I. KOMUNII ŚWIĘTEJ.
  5. Od Uroczystości Bożego Ciała trwa - OKTAWA. W czwartek poświęcenie WIANKÓW - zachęta dla dziewcząt, by upleść wianki na głowy.
  6. Każdego dnia OKTAWY idziemy z Procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
  7. W piątek - Uroczystość SERCA JEZUSA (nie ma postu), a w sobotę - NIEPOKALANEGO SERCA MARYI.
  8. Dziękuję za udekorowanie domów znakami wiary na Boże Ciało.
  9. Dziś o 10.05 KATECHEZA CHRZCIELNA - na czerwiec i wakacje całe.
  10. Dziś modlimy się za Młodzież naszej Parafii.
  11. We wtorek zaczniemy - pierwsze Nabożeństwo do św. MICHAŁA ARCHANIOŁA, po wieczornej Mszy św.
  12. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (od 17.00 Adoracja o powołania i Msza św. o Powołania z naszej parafii) i I. PIĄTEK miesiąca (SPOWIEDŹ rano oraz od g. 15.30. Dodatkowa Msza św. o g. 16.00. Odwiedzamy z posługą zgłoszonych CHORYCH Parafii).
  13. Rozpoczęliśmy nowy kurs do Bierzmowania. Spóźnionych prosimy o pilny kontakt z Ks. Marcinem.
  14. WSPOMNIENIA: poniedziałek - św. Karola Lwangi i Tow. MM, wtorek - bł. Michała Giedroycia, środa - św. Bonifacego Bp. i bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, czwartek - św. Norberta i bł. Marii Karłowskiej, piątek - św. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, sobota - św. Królowej Jadwigi.
  15. Dziękuję rodzinom, u których tradycyjnie sytuujemy OŁTARZE: Rodzinom: P. Frączyk i Fabijańskich, P. Białeckich i P. Skalskich oraz wykonawcom - Siostrom Orionistkom, S. Elżbietankom, Odnowie w Duchu Świętym i Młodzieży z Zostaw Ślad, oraz J. Callowi i M. a szczególnie Chórowi, Panom z Totus Tuus, Bielankom, Sypaczkom, Szafarzom i służbie liturgicznej. Dziękuję pocztom sztandarowym Totus Tuus, Stowarzyszenia Przyjaciół ZG i Harcerzy.
  16. Pomagali: R. i M. Chmielewscy, A. Pisarek i G. Stolarska, K. Trojanowska, J.i T. Kornaccy, A. Pulka, U. Tkacz, D. Królak, A. Rżysko, Z. Piasko, M. Fila, A. Cendrowska, M. Krukowicz, P. Fryszczyn i szczególnie M. Amerlik.
  17. Dom Rekolekcyjny: Kurs Tobiasz i Sara (7-9.06), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (16-18.06), Kurs Przedmałżeński (21-23.06).
  18. Dziś TACA INWESTYCYJNA: wymiana bocznego wjazdu dla wózków, zakupiono 300 berberysów, koniec remontu generalnego z nową łazienką jednego z 2 największych Pokoi Domu Parafialnego, wymiana 3 kontenerów, opłata 1/3 podatku do Kurii 10 tys.zł., od 10.06. podejmiemy wymianę zniszczonych alejek wokół kościoła (w 2 etapach), projektowana nowa szopa.

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: Tygodniki, „Oremus” na czerwiec, lipiec i sierpień, nowy miesięcznik „Któż jak Bóg”, „Mały Gość Niedzielny - dla dzieci, książki, obrazy i filmy. Polecam lekturę o Duchu Świętym oraz pamiątki komunijne.

Dziękuję wszystkim, którzy nieustannie modlą się o normalną Polskę!!!
Za tydzień bardzo ważne WYBORY oblicza Europy - czy będzie to Europa: Schumana, Adenauera i De Gasperiego, czy współczesnych liberalnych a raczej pro niemieckich, cynicznych technokratów. Czy będziemy wolni czy poddani. Jaki będzie kształt ekonomii a zwłaszcza wychowania i kultury czy etosu. Oby nie powtórzyło się nasze przysłowie - „mądry polak po szkodzie”. A przed nami dopiero zmiany - lipcowe wielkie podwyżki...na własne życzenie niektórych...                                                                                                                                                                Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/