NIEDZIELA PALMOWA - 29.03.2015

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE -

NIEDZIELĄ PALMOWĄświętujemy triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy i czas naszego zbawienia. (Od czwartku wieczór uczmy się już świętować).

- WIELKI CZWARTEKMSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ - godz. 19.00 (Jest to 10. rocznica śmierci Jana Pawła II. Zapraszamy na 18.30 na modlitwę z Nim).

-WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ - godz. 19.00. (O 15.00 Droga Krzyżowa ulicami Zalesia. (Post ścisły - obowiązkowy)).

- WIELKA SOBOTA - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz.  21.00 .  (Święcenie pokarmów- od godz. 9.30 do 15.00. Ministranci rozprowadzają wodę świeconą. ZapraszamPanów do straży przy Grobie Bożym-zapisy w zakrystii).

- REZUREKCJA - o godz. 6.00.

- Jutrznia - 9.00 ; Modlitwa w ciągu dnia - 14.40 (piątek, sobota).

KANCELARIA czynna TYLKO do wtorku włącznie !!!

Dziś o godz. 17.00 -  ostatnie GORZKIE ŻALE.

SPOWIEDŹ OSTATNIEJ SZANSYwe wtorek od godz. 16.00- 19.00. Potem w ŻADEN z dni Triduum Paschalnego JUŻ NIE SPOWIADAMY!!!

PROGRAM  LITURGIIdo wzięcia pod chórem.

JutroNabożeństwo przy Relikwiach krwi św. Jana Pawła II.

1.       PALMY- są do nabycia przed kościołem (ofiary - nowy ornat św. Józefa).

2.       Wczoraj Kandydacizłożyli prośby o Sakr. Bierzmowania na ręce Biskupa .

3.       Proszę o pomoc w kościele - naszej S. Mateuszy we wtorek od godz. 10.00.

4.       Dziękuje tak dużej grupie za wierny udział w długichrek. -z Jezusem w codzienności.

5.       Dziękuję 121 osobom za podjecie Duchowej Adopcji.

6.       Dziękuję naszemu Caritasowi za przygotowanie i rozwiezienie 35 paczek dla potrzebujących (D. Kroc, A.E.A. Aleksandrowicz, B. Meissner, I.Grochowska, Z. Łełyk).

7.       Dziękuję Panom: T. Wolskiemu, J. Draczowi, J. Skrzyneckiemu, A. Kossakowskiemu, G. Gorlewskiemu, P. Oleszek i B. Dąbrowskiemu o pomoc w układaniuDREWNA, oraz K. Malickiej i J. Królak, za pomoc w rekolekcjach.

8.       Dziękuję za ofiary na kwiaty do GROBU BOŻEGO. Dziękuję zbierającym te ofiary.

9.       Dziękuję za dary spożywcze - tzw. KOSZ NA DARY: w kruchcie i w Top Markecie.

10.     Dziś nasz CARITAS zbiera na pomoc naszym wielodzietnym rodzinom i na paczki na Święta dla potrzebujących pomocy.

KIOSK:  TYGODNIKI,Dzienniczek, Droga Krzyżowa (1 zł), Tak Rodzinie, Mój Anioł, Różaniec oraz film z naszych rekolekcji z CAŁUNEM.