ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 08.01.2023

1. Dziś o 17.30 – NIESZPORY.
  2. KANCELARIA w czasie kolędy czynna tylko we wtorki i piątki po wieczornych Mszach św.
  3. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach bł. Martę Wiecką.
  4. Dziś Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO. Na SUMIE - CHRZTY święte.
  5. Dziś SPOTKANIE KOMUNIJNE dzieci i Rodziców o godz. 10.05.
  6. Dziś Grupa młodzieżowa Zostaw Ślad zaprasza na spotkanie opłatkowe po wieczornej Mszy św.
  7. Zapraszamy za tydzień po Mszy św. o g. 11.00 na JASEŁKA w wykonaniu naszych dzieci.
  8. W piątek o g. 17.20 WYPOMINKI a po nich Msza św. za polecanych Zmarłych.
  9. Zapraszamy na spotkanie klubu „AA” Sarenka w środy o g. 18.00. (Msza św. w 11 r. istnienia w Zalesiu będzie 25.01. o g. 18.00. To bardzo ważki i obecny problem w wielu rodzinach.
  10. W sobotę na g. 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Małżeństwo na nowo odkryte”: „Boży plan pokoju-miłość”(miłość Agape i miłość Eros). Będzie opieka dla dzieci.
  11. Za tydzień wieczorem - kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  12. Dziękuję OAZIE za Kolędowanie ulicami Zalesia i w kościele przy Szopce.
  13. OAZA naszej diecezji zaprasza na obozy w ferie – 2 turnusy do wyboru. Info na tablicy ogłoszeń.
  14. WSPOMNIENIA: w piątek – św. Hilarego.
  15. Dziś CARITAS kwestuje na biednych (zbiórka przeniesiona z ostatniej niedzieli grudnia).
  16. Bardzo dziękuję za pomoc w układaniu drewna – A. Kulicie i M. Folwarskiemu. Nadal proszę o pomoc w tym tygodniu.
  17. Akcja pomocy materialnej dla Ukrainy. Dziękuję za solidarność – ofiary przekazujemy przez CARITAS Warszawa. Wpłaty kierujmy na konto naszego CARITASU - „pomoc Ukrainie.
  18. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs Przedmałżeński (13-15.01.), Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej KAMCH (20-23.01.), Kurs o Dialogu (27-29.01.), Kurs o szczęściu małżeńskim (10-12.02.)
  19. Zapraszamy od najbliższego wtorku na nasze tzw. „KATECHEZY po REO”. Tych wszystkich, którzy kiedykolwiek byli na jakichkolwiek rekolekcjach czy kursach ewangelizacyjnych. Są to prawdy dane nam dla wzrastania w człowieczeństwie i wierze. Spotkania zaczynają się o g. 20.00 w Domu Parafialnym.

Z radością informuję że Ks. Kardynał w Ur. Trzech Króli odznaczył P. Leokadię Waligórę orderem Zasłużonych dla Archidiecezji. Dziękujemy i my Jej i życzymy nadal owocnego życia.

KIOSK: KALENDARZE, TYGODNIKI, „OREMUS”, nowe „Trwajcie w miłości”, mądre książki. Polecam książki: ”Jak żyć łaską” i „Boska miłość”. Jest nowa książka o Papieżu Benedykcie.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

KOLĘDA 9-14.01:

Poniedziałek 9.01:
1. Koralowych Dębów (od Pionierów – do końca) i Poprzeczna
2. Złotej Jesieni, Zagajników i Borowików
Wtorek 10.01: (zmiana – Borowików w poniedziałek 9.01)
1. Promiennego Słońca, Zajęczy Trop i Wrzosów
2. Piaseczyńska
Środa  -  nie ma kolędy (spotkanie z Ks. Kardynałem)
Czwartek 12.01:   (zmiana – Widna - będzie w poniedziałek 16.01)
1. Sosnowa i Rydzów
2. Poranku
Piątek 13.01:
1. Przebudzenia Wiosny - do Pionierów i Księżycowa
2. Młodych Wilcząt i Jelonka
Sobota 14.01:    (zmiana Kasztanów – za tydzień)
1. Złocistych Łanów

Następny tydzień (16-21.01)Możliwe niestety także zmiany !!??

Poniedziałek 16.01:
1. Świetlana
2. Widna
Wtorek 17.01:
1. Koralowych Dębów -od 1 do Drogi Dzików
2. Koralowych Dębów - od Drogi Dzików do Pionierów
Środa 18.01:
1. Jastrzębi Lot
2. Żytnia i Owsiana
Czwartek 19.01:
1. Wiekowej Sosny
2. Szumiącej Jodły i Echa Leśne
Piątek 20.01:
1. Środkowa
2. Krótka i Chabrowa
Sobota 20.01:
1. Kasztanów
2. Jelenich Rogów

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00. Przygotujmy nasze serca na czas kolędy i w sercu wzbudźmy intencje, które chcemy uprosić u Chrystusa w modlitwie wraz z kapłanem.
Osoby które sprowadziły się do Zalesia bardzo proszę o osobiste zaproszenie nas w zakrystii lub kancelarii (zwłaszcza z osiedla pod Borem czy Pod lasem, oraz wszystkich innych. Ofiary z kolędy nadal będą przeznaczane na przygotowanie modernizacji ogrzewania.