ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31.12.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
  2. Dziś na Sumie – Odnowienie Przyrzeczeń Sakramentu Małżeństwa.
  3. Dziś wieczorem – o godz. 17.00 NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO – PRZEBŁAGALNE.
  4. Jutro NOWY ROK - UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI. Msze św. wg porządku uroczystości.
  5. W sobotę (6.I.) – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli). Nakreślmy kredą drzwi naszych domów, dla świadectwa wiary, a kadzidłem okadźmy wnętrza domów. Ofiary na kadzidło będą na cele duszpasterskie pracy z młodzieżą.
  6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego TACA NA MISJE.
  7. W tym tygodniu wypadają: I. CZWARTEK (Msza św. o powołania i Adoracja). I. PIĄTEK ( Spowiedź - rano i od 15.30. O 16.00 dodatkowa Msza św.), I. SOBOTA MIESIĄCA (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 17.00 z różańcem i Mszą św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  8. OAZA – zaprasza wszystkich na KOLĘDOWANIE ulicami Zalesia w Trzech Króli po Mszy św. o g. 11.00.
  9. Wieczorem zapraszają na BAL KARNAWAŁOWY – młodzież od 7 kl. S.P. Szkoły Średniej, Studentów, małżeństwa i wszystkich, którzy chcą się bezalkoholowo bawić. Temat: „W świecie Gier”. Początek po Mszy św. o g. 18.00, start o 19.00. Wejściówka 10 zł. Przebranie mile widziane.
  10. Za tydzień SPOTKANIE KOMUNIJNE o 10.05 (obowiązkowe).
  11. Za tydzieńKATECHEZA CHRZCIELNA dla planujących chrzest w styczniu (obowiązkowa).
  12. Pomagali: Andrzej i Monika Frączyk, Janina i Mateusz Barczak, I. i K. Wawro, Katarzyna Trojanowska, Renata Andziak, Daniel i Karolina Maliccy, Małgorzata Malinowska, P. Żbikowski, G. Stolarska, A. Oniśk, B. Kowalczyk, Aneta Walewska, Kinga Bobrowska-Lis, Agnieszka Wolska, Agnieszka Pulka.
  13. WSPOMNIENIA: wtorek – św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, środa – Najświętszego Imienia Jezus.
  14. Dziś nasza CARITAS będzie kwestować dla naszych ubogich i potrzebujących.
  15. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA (w zimie na ogrzewane kościoła).
  16. KANCELARIA czynna: TYLKO wtorek 18-18.30 i w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Bardzo proszę nadal wszystkich ludzi dobrej woli - o wzmożoną modlitwę za naszą Ojczyznę.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na I. i II., nowe - Trwajcie w miłości”, „Mały Gość Niedzielny”  oraz  obrazy (także pozłacane), kalendarze, karty świąteczne, nowe książki i albumy i inne dobre, mądre i wartościowe książki.

KOLEDA 2-4.01:
WTOREK – 2.01.
1) Promienna i Borowików
2) Jasna, Kwiat Paproci i Księżycowa
ŚRODA – 3.01.
1) Jałowcowa
2) Jagodowa i Rydzów (od ok. 18.30)
CZWARTEK – 4.01.:
1) Modrzewiowa, Sosnowa i Lisie Jary
2) Białej Brzozy, Wisłockiego i Sarenki

KOLEDA 8-13.01:
PONIEDZALEK – 8.01.:
1) Młodych Wilcząt (do Pionierów)
2) Młodych Wilcząt (od Pionierów do Końca), Jelonka, Przeskok i Leśny Zaułek
WTOREK – 9.01. od g. 18.00
1) Promiennego Słońca
2) Wrzosów, Echa Leśne, Szumiącej Jodły
ŚRODA – 10.01.:
1) Złotej Jesieni i Zagajników
2) Poranku
CZWARTEK - 11.01.:
1) Przebudzenia Wiosny
2) Droga Dzików (do Granicznej)
PIĄTEK – 12.01.:
1) Droga Dzików (od Granicznej do Pionierów)
2)  Droga Dzików (do końca)
SOBOTA – 13.01.:
1) Jastrzębi Lot
2) Graniczna

Celem KOLĘDY jest modlitwa i błogosławieństwo Domowników i domu, rozmowa wiary, troska o zbawienie.
Kolędę rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00.
Osoby nowe proszone są o zgłoszenie się do kancelarii dla zaproszenia nas i Ci którzy nas nie przyjmowali.
Ofiary będą przeznaczone na projektowanie i wykonanie wymiany źródła ogrzewania.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/