UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI - 01.01.2023 r.

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem -  bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś o 17.30 – NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE.
  2. W piątek – Uroczystośc OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Na Sumie nastąpi - Odnowienie Sakramentu Małżeństwa.
  3. Tego dnia rozprowadzane jest: Kreda i kadzidło. OFIARY przeznaczone będą na Światowe Dni Młodych.
  4. Na godz. 15.00 OAZA zaprasza na KOLĘDOWANIE ulicami Zalesia, a od g.16.00 będziemy KOLEDOWAĆ wspólnie w kościele przy Szopce. Bardzo zapraszamy wszystkich.
  5. Za tydzień Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO. Na SUMIE - CHRZTY święte.
  6. Za tydzień SPOTKANIE KOMUNIJNE dzieci i Rodziców o godz. 10.05.
  7. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (o g.17.00 ADORACJA o powołania oraz Msza św. o Powołania); I. PIĄTEK (Spowiedź podczas Mszy świętych, bo to Uroczystość); I. SOBOTA (o 17.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  8. KANCELARIA w czasie kolędy czynna tylko we wtorki i piątki po Mszach św.
  9. WSPOMNIENIAponiedziałek - św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, wtorekNajświętszego Imienia Jezus.
  10. Bardzo dziękuję tak wielu za pomoc w kościele w porządkach, ubieraniu choinek: J. i F. Call, W. Żurawski, K. Trojanowska i J. Kultys.
  11. Za tydzień CARITAS będzie zbierać na biednych – to zbiórka przeniesiona z ostatniej niedzieli grudnia).
  12. Dziś (I. Niedziela) – TACA INWESTYCYJNA – na ogrzewanie kościoła i trwające remonty i inne konieczne opłaty, wymiana pompy, remont odśnieżarki, itp.
  13. Bardzo dziękuję za pomoc w układaniu drewna – A. i T. Pisarek, P. i D. Kowalskim. Nadal proszę o pomoc w tym tygodniu.
  14. Trwa akcja pomocy finansowej dla Ukrainy. Dziękuję za znaczną pomoc już !! – ofiary przekazujemy przez CARITAS naszej diecezji. Wpłaty kierujemy na konto naszego CARITASU z dopiskiem – „pomoc Ukrainie.
  15. Do puszek przy wyjściach można złożyć OFIARĘ na kwiaty do żłóbka Pana Jezusa.

KIOSK: TYGODNIKI, „OREMUS”, „Mały Gość Niedzielny”, mądre książki i kalendarze. Polecam książki: ”Jak żyć łaską” i „Boska miłość”.                                                                                                                                                                                        Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

UWAGA!!!

Z racji zdrowotnych ks. Czesława nastąpiły KONIECZNE zmiany w grafiku kolędy oraz niestety aż ODWOŁANIA.

KOLĘDA (2-7.01):
Poniedziałek 2.01:  1. Jasna; 2. Tęczowa
Wtorek 3.01: 1. Promienna; 2. Świetlana  - (kolęda odwołana!!!); 3. Słoneczna
Środa 4.01: 1. Leśna i Kwiat Paproci; 2. Leśnych Boginek
Czwartek 5.01:1. Jałowcowa; 2. Jagodowa (i Modrzewiowa); 3. Modrzewiowa    (przeniesiona razem z Jagodową – patrz wyżej)
Sobota 7.01: 1. Graniczna (strona Zalesia) – wyjątkowo od g. 12.30; 2. Graniczna (strona Jesówki); 3. Koralowych Dębów ( od 1- do Pionierów) (kolęda odwołana!!!)

Następny tydzień (9-14.01) – Możliwe niestety także zmiany!!!:
Poniedziałek 9.01: 1. Koralowych Dębów (od Pionierów – do końca) i Poprzeczna; 2. Złotej Jesieni i Zagajników
Wtorek 10.01: 1. Promiennego Słońca, Zajęczy Trop i Wrzosów; 2. Piaseczyńska; 3. Borowików
Środa – nie ma kolędy (spotkanie z Ks. Kardynałem)
Czwartek 12.01: 1. Sosnowa i Rydzów; 2. Poranku; 3. Widna
Piątek 13.01: 1. Przebudzenia Wiosny - do Pionierów; 2. Młodych Wilcząt i Jelonka; 3. Księżycowa
Sobota 14.01: 1. Złocistych Łanów; 2. Kasztanów

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00. Przygotujmy nasze serca na czas kolędy i w sercu wzbudźmy intencje, które chcemy uprosić u Chrystusa w modlitwie wraz z kapłanem.
Ofiary z kolędy nadal będą przeznaczane na przygotowanie modernizacji ogrzewania.