VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.02.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod linkiem -  bit.ly/swHubertZG.

1. O godz. 17.30 – NIESZPORY NIEDZIELNE.
  2. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Na ostatnich ławkach jest program REKOLECJI. Poprowadzi je dla nas Kapucyn – O. Franciszek Tołczyk. Bardzo proszę o wzięcie zaproszeń dla Sąsiadów (to nasza odpowiedzialność za innych i za świat).
  3. Za tydzień wprowadzimy w RELIKWIACH bł. Marka z Aviano, kapucyna.
  4. W najbliższą środę ŚRODA POPIELCOWA. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.: 7.15, 9.00. 16.00, 18.00 i 19.30. Jest to także 22 dzień miesiąca i comiesięczne NABOŻEŃSTWO do ŚW. RITY – Patronki Spraw Beznadziejnych. Po Mszy św. o g.18.00 będzie to Nabożeństwo, a przed Mszą św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek z całym światem przeżywamy dramat I. Rocznicy ludobójczej wojny wobec Ukrainie. O nawrócenie Rosji i trwały pokój modlić się będziemy tego dnia (Msze św., adoracja, Drogi Krzyżowe).
  6. W najbliższy piątek DROGI KRZYŻOWE: o godz. 16.00 dla DZIECI (z pomocami), a po Mszy św. wieczornej dla WSZYSTKICH.
  7. Za tydzień pierwsze Nabożeństwo GORZKICH ŻALI.
  8. WSPOMNIENIA: poniedziałek – św. Dzieci z Fatimy – Franciszka i Hiacynty, w czwartek – bł. Stefana Frelichowskiego.
  9. Dziękuję: I. Wawro, M. Koprowskiemu, G. Stolarskiej oraz B. i J. Suska, K. Krulak, M. Chmielewskiej, M. Kamińskiej, Z. Piasko, G. Kusoskiemu, A. Pulka, a także U. Górskiej, D. Królak, J. Strzelczyk, U. Tkacz, A. Troszak.
  10. Akcja pomocy materialnej dla mieszkańców Ukrainy. Dziękuję za solidarność. Wpłaty kierujmy na konto naszego CARITASU - „pomoc Ukrainie”.
  11. Dziękuję za dużą składkę na pomoc Turcji i Syrii w miniona niedzielę: złożyliście 6230 PLN. Na tablicy ogłoszeń jest informacja o pomocy CARITAS oraz zaproszenie do pomocy przez Caritas.
  12. Dom Rekolekcyjny: Młodzieżowa Szkoła Animatora (3-5.03), Kurs Przedmałżeński (10-12.03) oraz Kurs Filip dla Małżeństw (17-19.03).
  13. Bardzo dziękuję za pomoc w układaniu drewna: M. Lechowiczowi, J. Rabiega, Ł. Kamiński, T. Magiera, P. i D. Kowalscy oraz R. Ciopcińskiemu z synem Jakubem.
  14. KANCELARIA w tym tygodniu czynna nadal we wtorek i piątek po wieczornych Mszach św.
  15. Za tydzień nasza Caritas będzie kwestować na pomoc naszym chorym, bezradnym i ubogim.
  16. Dziś (III Niedz. M-ca) w kancelarii można wesprzeć Fundusz Budowy Kościoła (FBK). Bardzo dziękuję.
  17. KIOSK:TYGODNIKI, „OREMUS”, „Trwajcie w miłości”, obrazy i mądre książki. Książeczki z Drogami Krzyżowymi i innymi Nabożeństwami Pasyjnymi oraz stosowne książki.