X NIEDZIELA ZWYKŁA - 09.06.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA DO SERCA JEZUSOWEGO.
  2. Wczoraj nasza Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Biskupa PIOTRA JARECKIEGO. Wypraszajmy im wzrost w łaskach Ducha Świętego.
  3. Składam wielkie podziękowania całej ekipie animatorów tej młodzieży - 9-ciu parom: P. A. Olszak, T. M. Chomicz, P. K. Czublun, Ł. Al. Kamińskim, M. A. Kowalscy-Klein, J. A. Oniśk, F. A. Wolscy, H. A. Zamoyscy, W. E. Zygmunt.
  4. Dziś o 11.00 - ROCZNICA - I. KOMUNII ŚWIĘTEJ. Proszę o modlitwę za te dzieci i ich rodziców.
  5. Za tydzień przyjmiemy w relikwiach Bł. Rodzinę ULMÓW: Józefa i Wiktorię, Stasia, Basię, Władzia, Franusia, Antosia, Marysię i dziecko, które w chwili egzekucji przyszło na świat. To epokowe wydarzenie.
  6. Tego dnia o 15.30 zapraszamy do Domu Parafialnego na kinowy film - „Ulmowie - błogosławiona Rodzina”. Bardzo zapraszamy.
  7. Dziś OAZA - wieczorną Mszą św. kończy Rok Formacyjny i świętuje potem AGAPĘ.
  8. Dziś spotkanie grupy młodzieżowej Zostaw Ślad - „Prawda o krucjatach” z zaproszonym Gościem.
  9. Jutro o 19.30 Spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych oraz o 16.00 - Spotkanie Katechetyczne..
  10. W czwartek spotkanie Mężczyzn św. Józefa (MsJ) o g. 19.15. A za tydzień na Sumie odnowią roczne zobowiązania MSJ. A później od 14.30 mają piknik rodzinny w ogrodach Sióstr Miłosierdzia w Łbiskach.
  11. W piątek o 17.20 WYPOMINKI, a potem Msza św. WYPOMINKOWA.
  12. PARAFIADA - w najbliższą sobotę. Wyjazd autokarem o g. 8.00. Zapraszamy jeszcze dziewczynki gotowe włączyć się w gry w tej diecezjalnej zabawie.
  13. Za tydzień można wesprzeć Fundusz Budowy Kościoła (FBK).
  14. Bardzo dziękuję: bielankom, ministrantom, Żywemu Różańcowi i Totus Tuus i Wszystkim zaangażowanym, za gorliwy udział w procesjach Oktawy.
  15. WSPOMNIENIA: poniedziałek - św. Bogumiła z Uniejowa, wtorek - św. Barnaby AP., środa - bł. Antoniego Nowowiejskiego i Tow., czwartek - św. Antoniego z Padwy, piątek - bł. Michała Kozala i Teofila Matulionisa, sobota - bł. Jolanty.
  16. W najbliższą sobotę (15.06) - po wieczornej Mszy św. zapraszamy na specjalną modlitwę wstawienniczą połączony z czasem Adoracji. Będzie to indywidualna modlitwa nad konkretną pojedynczą osobą i w intencji tej osoby - jej problemów czy zdrowia. Modlitwa ta przynosi zwykle bardzo wielkie owoce uzdrowienia. Przyjdź. Sobota 15 czerwca bezpośrednio po Mszy św..
  17. Pomagali: M. Chmielewska, B. i J. Suska, Al. Kamińska, U. Górska, A. Rżysko, D. Królak, K. Bącik i W. Polit.
  18. Dom Rekolekcyjny: Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (16-18.06), Kurs Przedmałżeński (21-23.06).
  19. W lipcu zapraszamy na Rekolekcje o RADOŚCI w DUCHU ŚWIĘTYM (RoR) w terminie 14-20.07.

ZAPOWIEDZI: I. Karol Michał SKARŻYŃSKI - kaw. i Eliza Ewa KUŹMIŃSKA -panna z par. tut.

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: Tygodniki, „Oremus” - na lipiec i sierpień, miesięcznik- „Któż jak Bóg”, „Mały Gość Niedzielny” - dla dzieci, książki, obrazy i filmy. Polecam lekturę o Duchu Świętym i dobre książki na wakacje.

Dziękuję wszystkim, którzy nieustannie modlą się o normalną Polskę !!

Dziś bardzo ważne WYBORY oblicza Europy - czy będzie to Europa: Schumana, Adenauera i De Gasperiego, czy ....... będziemy wolni czy poddani. Jaki będzie kształt ekonomii a zwłaszcza wychowania i kultury czy etosu. Oby nie powtórzyło się nasze przysłowie - „mądry Polak po szkodzie”. A przed nami dopiero zmiany - lipcowe ... poza tymi które już niestety mamy....                                                                                                                                                                                   Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/