XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30.07.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

- KANCELARIA w WAKACJE CZYNNA TYLKO w poniedziałki i czwartki od 18.30 -19.30.
- SPOWIEDŹ w WAKACJE: w tygodniu - tylko przed Mszami świętymi; w niedziele – zwykle normalnie.

ADORACJA PIĄTKOWA w całe wakacje - OD godz. 15.00 (od KORONKI).
ADORACJA codzienna od godz. 17.30. Zapraszamy.

1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30. Zapraszamy.
  2. Dziś na Sumie prosimy za naszą OJCZYZNĘ.
  3. Od wtorku wraca już nasz Organista po urlopie. Dziękuję wszystkim zastępującym Go w lipcu.
  4. Jutro po wieczornej Mszy św. NABOŻEŃSTWO do Św. JANA PAWŁA II (przy Jego Relikwiach). Zapraszamy.
  5. We wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc szczególnych wydarzeń religijnych i patriotycznych.
  6. Zachęcamy do wpisania się do KSIEGI TRZEŹWOŚCI i podjęcia modlitw o trzeźwość.
  7. 1. sierpnia to dzień wybuchu Powstania Warszawskiego (79 r.). Wieczorem omodlimy Powstańców.
  8. Za tydzień - Święto PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, a zarazem niedziela MŁODYCH.
  9. W tym tygodniu wypadają : I. CZWARTEK (adoracja od g. 17.00 i Msza św. o powołania), I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano i od g. 17.00); I. SOBOTA miesiąca (Nabożeństwo Fatimskie o g. 17.00 z Różańcem i Mszą św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  10. Grupa Odnowy zaprasza na spotkania modlitewne we wszystkie wtorki wakacji także.
  11. WSPOMNIENIA: poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, wtorekśw. Alfonsa M. Liguoriego, piątek – św. Jana Marii Vianneya.
  12. Dziękuję: A. Poruszek, G. Stolarskiej i Wszystkim muzycznym całego miesiąca, zwłaszcza: M. Chmielewskiej, K. Trojanowskiej, B. Suska, I. Wawro, Scholi młodzieżowej oraz A. Pisarek.
  13. Wyjazdy rekolekcyjne: Odnowa (ok.100 z dziećmi), Oaza – (34 + 10 małż), Dzieci – (prawie 40), Młodzież: -Mikaszówka (20) i ŚDM (50) oraz Wspólnota Przymierza – św. Rodzina. Plus z indywidualnych rekolekcji i pielgrzymek.
  14. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach, szczególnie na Jasną Górę. Czas już na zapisy.
  15. W sierpniu (15.08.) planujemy pielgrzymkę do Pieczysk. Proszę zapisywać się na listę w zakrystii.
  16. Za tydzień rozpoczynają się tygodniowe Rekolekcje Wspólnoty Przymierza – św. Rodzina.
  17. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc wakacyjną dla potrzebujących młodych i rodzin.
  18. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: zamknięty remont generalny kolejnego pomieszczenia, dokupione 25 mp. drewna dębowego, opłaty za cięcie drewna i przegląd P-Poż..
  19. Od 6 – 8.08 zastępować nas będą nasi księża Kapelani. Kancelaria będzie czynna tylko w czwartek.

KIOSK: TYGODNIKI, „OREMUS”- na VIII,  „Mały Gość Niedzielny”, „Trwajcie w miłości” oraz  ciekawe książki i albumy o Rodzinie Ulmów.

ZAPOWIEDZI:
I. Bartłomiej MILANOWSKI – kaw. z Zal. Dolnego i Natalia Danuta GAWARSKA – panna z par. tut.

-  STRÓJ w kościele – godny, niekoniecznie wygodny.
Rodziców i Dziadków - uwrażliwiamy, by dopilnować praktyk wiary dzieci i wnuków.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/