XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 01.09.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30. Przypominam o GODZINKACH w każdą niedzielę o 8.30.
  2. DZIŚ - 1 września - rozpoczynamy szczególne 3. dni - tzw. 40 -to Godzinne Nabożeństwo. Czas ADORACJI czyli czci naszych serc wobec Jezusa Chrystusa. Zaplanujmy czas na adorację. Msze św. z naukami o g. 7.15, 9.00 i 18.00. We wtorek na zakończenie Nabożeństwa Procesja o g.18.00. Adoracja w poniedziałek i wtorek będzie do godz. 20.00.
  3. Zapraszamy sypaczki i bielanki na próbę sypania kwiatów jutro na 17.30 oraz na procesję - 3 września na g. 18.00.
  4. Dziś rocznica wywołania II WOJNY ŚWIATOWEJ. Modlimy się gorąco o pokój.
  5. Dziś o 10.05 KATECHEZA CHRZCIELNA.
  6. Od dziś czynna jest już nasza BIBLIOTEKA. Zapraszam.
  7. Nowy Rok Szkolny rozpoczniemy jutro - 2 września Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy.
  8. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (adoracja od g. 17.00 i Msza św. o powołania); I. PIĄTEK (SPOWIEDŻ rano i od g. 15.30. Dodatkowa Msza św. o g. 16.00. Odwiedzamy zgłaszanych CHORYCH) i I. SOBOTA Miesiąca (o 17.00 NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE i Modlitwa Różańcowa oraz Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  9. Za tydzień po wieczornej Mszy świętej Spotkanie dla Rodziców i Kandydatów do Bierzmowania (w salkach).
  10. KANCELARIA PARAFIALNA - czynna - jeszcze w PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI - po Mszy św.wieczornej - DO - 19.30. SPOWIEDŹ - już normalnie.
  11. ADORACJA PIĄTKOWA już normalnie.
  12. W czwartek - 5 .09. o 19.30: Spotkanie Odpowiedzialnych Odnowy, oraz Odprawa Oazy.
  13. W sobotę całodzienny DZIEŃ SKUPIENIA Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.
  14. W ramach duszpasterstwa „Laudato si” naszej Archidiecezji, zapraszamy na spotkanie 14.09. w naszej parafii: „Być miłośnikiem życia”. (9.00 - 19.00) Plan spotkania na plakacie. Zapisy u Ks. Marcina.
  15. WSPOMNIENIA: dziś - bł. Bronisławy, wtorek - św. Grzegorza Wielkiego, środa - bł. Marii Stelli i Towarzyszek, czwartek - św. Matki Teresy z Kalkuty, piątek - bł. Michała Czartoryskiego, sobota - bł. Ignacego Kłopotowskiego.
  16. POMAGALI: Joanna Olendzka, Grażyna Niemiec, TOTUS TUUA, Marcin Amerlik, Ewa Maliszewska, Grażyna Stolarska, a szczególnie Monika i Robert Chmielewscy, Anna Pisarek, Genowefa i Anna Korneluk, Lidia i Ireneusz Krasuscy, Elżbieta Pawłowska i Anna Cendrowska oraz Małgorzata Dąbrowska.
  17. Zapraszamy młodzież i studentów na wyjazd do Gniezna i Kruszwicy w dn. 21-22 września br. Dzięki znacznemu dofinansowaniu naszego Parafianina koszt dla uczestnika wyniesie tylko 100 zł. W programie: Ostrów Lednicki, Gniezno, Kruszwica (zamek Króla Kazimierza Wielkiego i historyczna baszta), rejs statkiem po jeziorze Gopło. Zapisy do końca sierpnia.
  18. Dziś modlimy się za młodzież naszej parafii, a oni rozdają darmową gazetę ewangelizacyjną.
  19. Dziś zapraszamy młodzież z grupy „Zostaw Ślad” na spotkanie na temat: Spotkaj Jezusa w Najświętszym Sakramencie (od 7 kl. Szk. Podst., Szkół średnich i Studentów).
  20. Dziś TACA INWESTYCYJNA: trwa remont kapitalny w przedostatnim największym pokoju w domu parafialnym, z jego podziałem, nowymi łazienkami, elektryką i hydrauliką, spłacamy wykonane nowe alejki wokół kościoła i na cmentarzu, wykonany cokół pod Pietę i inne opłaty.
  21. W miniony piątek rano młodzież wróciła z Bratysławy i Wiednia. Dziękuję Ks. Marcinowi.
  22. Bardzo proszę wszystkie GRUPY o budujący i owocny start.

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: Tygodniki, „Oremus” - na wrzesień i październik, „Trwajcie w miłości” - dla mlodych i książki.

Dziękuję Tym, którzy nie ustają w modlitwie o normalną Polskę i normalne rządy!!!                                                                                                                                                                                       Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/