XXXII Niedziela Zwykła -10.11.2013

1.        ODPUST ZA NAMI. BARDZO DZIĘKUJĘ: S. Mateuszy, Piekarni Zalesie (chlebki, biskup Hubert (K. Olendzki i R. Chmielewski), Chórowi, Służbie liturgicznej- Bielankom i Sypaczkom, Żywemu Różańcowi, SPZG,  P. T. Kusoskiemu i P. Bogdanowi. Bardzo dziękuję tym, którzy byli na Głównej Mszy Świętej czyli SUMIE, aby razem z zaproszonym Kaznodzieją czerpać z łask Odpustu. TERAZ BARDZO PROSZĘ W CODZIENNOSCI ŻYJMY WIĘZIĄ ZE ŚW. HUBERTEM, powierzając Mu wszystkie sprawy i dziękując za łaski.

2.        Dziś o 7.30 Koło Łowieckie Chojnów oraz pracownicy Nadleśnictwa i Leśnicy przeżywali swoją Mszę św. Patronalną - św. Huberta.

3.        Jutro ŚWIĘTO NARODOWE- Msze Święte - 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Potrzeba wielkiej modlitwy za Ojczyznę wobec obecnej sytuacji w kraju ("przed Twe ołtarze zanosim błaganie....").

4.        Za tydzień oprawę liturgiczną SUMY da Chór Międzyuczelniany, a po niej KONCERT pieśni patriotycznych i religijnych, dla uczczenia odzyskania Niepodległości.

5.        Za 2 tygodnie 24 listopada zakończymy ROK ŚWIĘTY - ROK WIARY. Postaw sobie pytania o swoja wiarę....

11.10.1012 tak rozpoczynaliśmy ROK WIARY. Towarzyszyły w Nim: 2 księgi - KKK, Dok. Soborowe, 2 symbole -paschał i chrzcielnica. Za nami Rekolekcje chrzcielne, podejmowane modlitwy o wiarę dla nas, bliskich i pogubionych, ok 5 tyś razy powtarzaliśmy modlitwę - "Panie, przymnóż nam wiary", omawialiśmy CREDO, patrzyliśmy na wiarę Świętych i Błogosławionych, 300 egz. Encykliki o wierze.

6.        Dziś dzieci Otrzymają nagrody za Nabożeństwa Różańcowe.

7.        W piątek Msza św. OAZY, a po niej krótkie uwielbienie i adoracja. Zapraszamy.

8.        Ze względu na piątkowy wypadek P. Tadeusza przełożona jest uroczystość wyróżnienia 6 mężczyzn z "Totus Tuus" zaangażowanych przy pielgrzymkach papieskich.

9.        W Domu Rekolekcyjnym: za tydzień (15-17.XI)- Weekendowy Kurs Przedmałżeński, za 2 tyg. KURS o wychowaniu, a za 3 tyg. Rek weekendowe z bł. małżeństwem Quattrocchi. Zapraszam.

10.     Dziś ZBIÓRKA DO PUSZEK na pomoc chrześcijanom z NIGERI.

11.     KIOSK:  TYGODNIKI, magazyn RÓŻANIEC, nowe Miłujcie się, nowy Mały Gość Niedzielny, KALENDARZE, nowe książki i ikony. Szczególnie polecam  książkę dla pogłębienia wiary "Europa Benedykta w kryzysie kultur".