ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 19.05.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Trwa NABOŻEŃSTWO MAJOWE (w tygodniu o g. 18.00, a w niedziele i uroczystości o 17.30).
  2. Dziś - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Otwierajmy w wierze serca STWORZYCIELOWI!!!
  3. Właśnie dziś na Sumie Osoby z Grupy Odnowy podejmują swoje zobowiązania i zaangażowania.
  4. Dziękuję obecnym na WIGILIJNYM CZUWANIU. Mottem były słowa i modlitwa Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Polskiej ziemi.”
  5. Jutro II-gi DZIEŃ ZIELONYCH ŚWIĄT, święto - Najświętszej Maryi Panny MATKI KOŚCIOŁA.
  6. Dziś dzieci klas III przyjmą - I. KOMUNIĘ ŚW. podczas Mszy św. o g. 11.00.
  7. W tygodniu BIAŁY TYDZIEŃ o g. 16.45. Proszę o modlitwę za te Rodziny.
  8. Za tydzień - TRÓJCY SWIETEJ, czas uwielbienia Boga Trójjedynego i Msza św. za Ojczyznę.
  9. Za tydzień Spotkanie rocznicowe Dzieci i Rodziców przed ROCZNICĄ I. KOMUNII ŚW. o g. 10.05.
  10. ROCZNICA dzieci kl. IV. będzie 9 czerwca o g. 11.00.
  11. W środę po wieczornej Mszy św. NABOŻEŃSTWO do Św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych (róże i intencje).
  12. Dziękuję MŁODZIEŻY za WIELKANOCNE UWIELBIENIE.
  13. Dziś po wieczornej Mszy św. będą zapisy na nowy kurs do Bierzmowania. Zapraszamy rodziców z kandydatami. Zapraszamy kl. VIII i starszych, którzy do tej pory nie przyjęli tego sakramentu.
  14. A za tydzień ostatnie spotkanie z Rodzicami obecnej grupy kandydatów do Bierzmowania.
  15. Dziś spotkanie grupy młodzieżowej Zostaw Ślad na Mszy św. o g. 12.30, a potem u Sióstr Elżbietanek.
  16. W czwartek o 19.30 odprawa OAZY.
  17. Dziś można wesprzeć Fundusz Budowy Kościoła (FBK).
  18. Za tydzień gościć będziemy 3 śpiewaków z Białorusi z oprawą muzyczną. Po Mszach św. będą rozprowadzać swoje płyty z utworami.
  19. Wyjazd na Pola Lednickie - 1/2 czerwca Zapisy u Ks. Marcina od kl.VII. Koszt 170 zł.
  20. WSPOMNIENIA: dziś - bł. Róży Czackiej, wtorek - św. Eugeniusza de Mazenoda, środa - św. RITY , czwartek - święto - Jezusa Chrystusa - Najwyższego i Wiecznego Kapłana , piątek - NMP - Wspomożycielki Wiernych, sobota - św. Grzegorza VII PP, za tydzień - św. Filipa Neri.
  21. Pomagali: Aleksandra Kamińska, Tomasz Łada, Przemysław i Ewa Żbikowscy, Grażyna Stolarska, Ireneusz Krasucki i Piotr Fryszczyn oraz Piotr i Dorota Pangowscy, Zbigniew i Ewa Brinken, Joanna Dmochowska, Robert i Monika Chmielewscy.
  22. Dom Rekolekcyjny: Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (24-26.05), Kurs Tobiasz i Sara (7-9.06), Kurs Przedmałżeński (21-23.06).

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: tygodniki, „Oremus” na czerwiec, książki na weekend, obrazy i filmy. Polecam lekturę o Duchu Świętym i Jego czcicielach oraz pamiątki komunijne.

Dziękuję wszystkim, którzy nieustannie modlą się o normalną Polskę. Słuchajmy Maryi Matki Kościoła    i Królowej Polski!!!                                                                                                                                                  Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/