Zalesie Górne, ul. Białej Brzozy 23 517 050 406 parafia@parafia-zalesie.pl

Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus rozpoczęła swoją działalność od wezwania skierowanego do mężczyzn przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego w celu zabezpieczenia ładu i porządku w czasie I pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny w roku 1979. Na prośbę prymasa, ówczesny ksiądz Tadeusz Karolak objął prowadzenie Diecezjalnej Grupy Totus Tuus.

TOTUS TUUS w naszej Parafii działa od samego początku. Tworzyła się równocześnie  z Diecezjalną Kościelną Służbą Porządkową. W Zalesiu Górnym opiekę nad grupą sprawował ksiądz Józef Fijałkowski. Jako zorganizowana grupa parafii św. Huberta byliśmy więc włączeni w Struktury Diecezjalne i braliśmy czynny udział w zabezpieczeniu porządku w pierwszej oraz we wszystkich pozostałych pielgrzymkach Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski.
W chwili obecnej uczestniczymy w ważnych wydarzeniach parafialnych oraz diecezjalnych, dbając o ład i porządek nad prawidłowym przebiegiem uroczystości.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn naszej parafii do włączenia się do naszej wspólnoty. Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza.

Strona 1 z 2