IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29.01.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem -  bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś o 17.30 – NIESZPORY NIEDZIELNE.
  2. Dziś kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie.
  3. Dziś podczas Sumy modlimy się za Ojczyznę.
  4. Dziś zapraszamy na KONCERT KOLĘD w wykonaniu naszego CHÓRU o 10.05.
  5. W czwartek – 2 lutego przeżywamy święto OFIAROWAŃIA PAŃSKIEGO. Msze św. o g. 7.15, 9.00 oraz główna o 18.00. Jest to także Dzień Osób Konsekrowanych. Zaproszeni są kapłani zakonni oraz nasze siostry. Z nimi będziemy świętować ich powołanie.
  6. Jutro Nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego Relikwii Krwi. Zapraszamy.
  7. W tym tygodniu wypada: I. CZWARTEK (Adoracja o powołania od g. 17.00); I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ – rano i od 15.30; Odwiedzamy CHORYCH z posługą); i I. SOBOTA miesiąca (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE z różańcem o g. 17.00 i Msza św. za Żywy Różaniec i Ojczyznę o 18.00).
  8. Zapraszamy w sobotę o g. 16.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Małżeństwo na nowo odkryte”. Jest opieka dla dzieci. Temat: „Boży plan pokoju – małżonkowie poddani sobie w miłości”
  9. Za tydzień będziemy gościć O. Michaelitę – o. Roberta Ryndaka, który pomoże nam lepiej zrozumieć świat Aniołów i Archaniołów
  10. W piątek prosimy od rana o pomoc i mężczyzn i kobiety w sprzątnięciu dekoracji świątecznych.
  11. ADORACJA piątkowa będzie dopiero od KORONKI do Miłosierdzia Bożego.
  12. W sobotę Oaza zaprasza na Bal karnawałowy z tematem „Jestem niebieski” - dla młodych od 6 klasy Szkoły Podstawowej i dorosłych. Wejściówka 10 zł. Obowiązkowe niebieskie przebranie.
  13. Za tydzień Grupa Zostaw Ślad zaprasza na swoje spotkanie formacyjne, po wieczornej Mszy św.
  14. Za tydzień SPOTKANIE KOMUNIJNE – z racji ferii przeniesione na I. niedzielę miesiąca.
  15. Za tydzień o g. 10.05 Katecheza CHRZCIELNA – na CHRZTY w lutym.
  16. Młodzież zaprasza do KAWIARENKI na pyszne zalesiańskie ciastka.
  17. WSPOMNIENIA: w poniedziałek – bł. Bronisława Markiewicza, we wtorekśw. Jana Bosko, czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego, piątek – św. Hadelina i Błażeja..
  18. Dziękuję: I. Wawro oraz D. Pastuszak, M. Koprowskiemu, I. Krasuskiemu i A. i A. Pisarkom, A. Banaszek, R. Gostkowskiej, M. Zajac i E. Brinken.
  19. Akcja pomocy materialnej dla Ukrainy. Dziękuję za solidarność – ofiary przekazujemy przez CARITAS Warszawa. Wpłaty kierujmy na konto naszego CARITASU - „pomoc Ukrainie.
  20. Dziś nasza CARITAS kwestuje na pomoc dla naszych potrzebujących i biednych.
  21. Za tydzień - TACA INWESTYCYJNA (zamknięty remont generalny w kolejnym pokoju, wykupione ubezpieczenie kościoła, domu i cmentarza, opłaty kurialne).
  22. Dom Rekolekcyjny: Kurs o szczęściu małżeńskim (10-12.02.), Kurs Przedmałżeński (10-12.03).
  23. KATECHEZY po REO” – cieszy, że 40 Osób podjęło dalszą formację.
  24. W zakrystii można pobrać wodę święconą (Fundusz Ministrancki).

KIOSKKALENDARZE, TYGODNIKI, „OREMUS”, nowe „Trwajcie w miłości”, mądre książki.

Ks. K. Grzejszczyk  /proboszcz/

KOLĘDA:

Poniedziałek 30.01:
1. Myśliwska i Łowiecka
2. Rysia i Sobola

Wtorek 31.01:
1. Niedźwiedzia i Wiewiórki
2. Łosia i Żbika

Środa 1.02:
1. Leśniczówki
2. Cyprysowa, Bukowa i Cedrowa

Czwartek 2.02:
1. Borsuka – od początku
2. Borsuka – od końca

Piątek 3.02:   Nie ma kolędy – I. Piątek

Sobota 4.02:
1.  Szmaragdowych Żuków (od 12.30)
2.  Słowicza, Podleśna, Cisowa, Świerkowa i Jodłowa

Następny tydzień (6-11.02.)

Poniedziałek 6.02:
1. Droga Żubrów i Leszczynowa
2. Biedronki i Nowinek

Wtorek 7.02:
1. Zaczarowanej Róży, Klonowa, Grabowa, Bukowa, Kubusia Puchatka, Porannej Zorzy i Słonecznego Lata
2. Balladyny, Rusałek, Grających Świerszczy, Zielonych Żabek, Kukułki, Słowików i Sinych Mgieł

Środa 8.02:
1. Leśna Dróżka, Urocza, Wzgórz, Kaczeńców i Kolejowa
2. Parkowa, Główna i Głogowa

Czwartek 9.02:
1. Osiedle – Pod Lasem i Pod Borem
2. Osiedle – Pod Lasem i Pod Borem

Piątek 10.02:
1.  Na zaproszenia
2.  Na zaproszenia

Sobota 11.02:
1.  Na zaproszenia
2. Na zaproszenia

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od g. 16.00, w soboty od g. 10.00. Przygotujmy nasze serca na czas kolędy i w sercu wzbudźmy intencje, które chcemy uprosić u Chrystusa w modlitwie wraz z kapłanem.
Osoby które sprowadziły się do Zalesia bardzo proszę o osobiste zaproszenie nas w zakrystii lub kancelarii (zwłaszcza z osiedla Pod Borem czy Pod Lasem, oraz wszystkich innych.
Ofiary z kolędy nadal będą przeznaczane na przygotowanie modernizacji ogrzewania.

KANCELARIA w czasie kolędy czynna tylko we wtorki i piątki po wieczornych Mszach św.