ROK MARYI

ROK MARYI    -    Zaproszenie

Po roku ciszy rozpoczynamy ROK MARYI. To naturalna konsekwencja historycznego nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w Jasnogórskiej Ikonie Madonny.

W pa¼dzierniku, po raz pierwszy w dziejach naszej Parafii, mieliśmy tę niezwykłą łaskę i przywilej, by powitać, a potem ugościć Maryję w Zalesiu, czerpiąc z Jej Osoby, Jej wiary, Jej życia i Jej miłości do Jezusa.

Następnych odwiedzin Maryi w naszej Parafii możemy się spodziewać dopiero za 50 lat. Tylko niewielu z nas będzie miało powtórnie okazję uczestniczyć w tak radosnym i przejmującym wydarzeniu.

Wszyscy bardzo wiele zawdzięczamy Maryi, zarówno w wymiarze indywidualnym, jednostkowym, jak i społecznym, dziejowym. Jej działanie w historii świata, w historii naszej ojczyzny i prywatnie - w życiu każdego z nas-jest tajemnicą najwspanialszego orędownictwa. Tak mało Jej za to dziękujemy.   Jan Paweł II wyznawał Maryi: „CAŁY TWÓJ - TOTUS TUUS". A Ona odpowiadała Mu - Jam TOTA TUA - CAŁA TWOJA.

I widzieliśmy cuda w Nim i przez Niego. Cuda JEJ działania. Przepiękna historia życia i służby! To może być historia każdego i każdej z nas.

Wielu odkryło już Maryję i stała się im bardzo bliska. Inni są na drodze do Jej odkrycia. Sam Bóg Ojciec powierzył Maryi los Jezusa. Bóg Ojciec zawierzył kobiecie Swojego Syna.

Przyjmij i TY zaproszenie w tym ROKU MARYI, by wejść na drogę ZAWIERZENIA MARYI całego siebie, "wszystkiego, czym jesteś i co posiadasz"-- jak codziennie mówimy w naszej modlitwie ufności. Świat dzisiejszy oraz relacje międzyludzkie niosą tyle kalkulacji, lęków, interesowności, tyle niepokojów, egoizmu i konfliktów, a tak mało POSTAWY ZAWIERZENIA. A to ona właśnie jest zwycięska.

Z serca zapraszam do odkrywania Tajemnicy Maryi,

Ks. Krzysztof Grzejszczyk, Proboszcz