V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Gościmy dziś J. Eksc. Ks. Biskupa Michała JANOCHĘ w czasie wizytacji kanonicznej.
    Podczas Gorzkich Żali Ks. Biskup powie KAZANIE PASYJNE. Zapraszam na ADORACJĘ KRZYŻA, podczas której Ks. Biskup poprowadzi krótka medytację.
  2. W poniedziałek przy grobie ks. Prałata będziemy modlić się o godz.11.00 - za spoczywających na naszym Cmentarzu. Zapraszam na Mszę św. ze szczególną intencję, którą będzie celebrował Ks. Biskup o g. 12.00. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM jest NA STRONIE i na TABLICY OGŁOSZEŃ.
  3. Za tydzień rozpoczniemy już WIELKI TYDZIEŃ. Rozpoczyna go NIEDZIELA PALMOWA.  Chrystus wprowadzi nas do Jerozolimy Świata, by mocą Ewangelii zmieniać świat.
  4. Jak zwykle będą PALMY: PARAFIALNE – z których ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu młodych na ŚDM oraz OAZOWE – z których dary będą przeznaczone na dofinansowanie rekoelkcji wakacyjnych.
  5. Dziś na SUMIE Msza św. celebrowana przez J. Ekscelencję – za OJCZYZNĘ, a za tydzień orędujemy za MŁODZIEŻ.
  6. W piątek DROGI KRZYŻOWE: o godz. 16.00 dla DZIECI (z pomocami), a po Mszy św. wieczornej dla WSZYSTKICH wg porządku: 31.03.- schola młodzieżowa.
  7. Dziś wykład z bioetyki(4): 1. Co Kościół naucza o terapii genowej? 2. sztucznym łożysku? 3. Chimerach ludzko-zwierzęcych? 4. Ochronie ludzkiego genomu? Czas - 10.10-10-55.
  8. Jutro jak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca Nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Liczę na większą obecność modlitewną.
  9. W sobotę wypada I. SOBOTA miesiąca. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o g. 17.00 z modlitwą różańcową i rozważaniem, a Msza św. sprawowana będzie za członków Żywego Różańca i OJCZYZNĘ.
  10. Za tydzień o g. 10.05 - SPOTKANIE KOMUNIJNE (przeniesione z Niedzieli Palmowej).
  11. Nadal można dołączyć do Dzieła DUCHOWEJ ADOPCJI. (Od 2011 r. uratowaliśmy 1508 dzieci).
  12. KANCELARIA w Wielkim Poście czynna normalnie (w piątki nieczynna - z racji Nabożeństw).
  13. Dziękuję: J. Tokarskiemu, A. Pisarkowi, M. Woźniak, M. Kowalskiej, A. Poruszek, E. Kawęckiej, A. Malinowskiej i B. Obrębowskiej.
  14. Osoby z dokumentem z Parafii wyruszyły, by zbierać na KWIATY do Grobu Bożego. A Ci którzy mieszkajątam gdzie nikt nie chodzi mogą złożyć ofiarę na kwiatydo puszek.
  15. Na stoliku na końcu kościoła są listy: 1. Do straży przy GROBIE BOŻYM dla mężczyzn oraz 2. na ADORACJĘ NOCNĘ z piątku na sobotę.
  16. W kruchcie kościoła i w Top-Markecie znajduje się KOSZ na dary dla naszych Ubogich (jałmużna).
  17. Dom Rekolekcyjny: Kurs Przedmałżeński(14-16.04), Seminarium Posługi Modlitwą Wstaw. (21-23.04),
  18. Dziś nasza Caritas będzie kwestować na paczki świąteczne i pomoc naszym ubogim.

KIOSKTYGODNIKI, „OREMUS”,  „Trwajcie w miłości”, obrazy i mądre książki. Książeczki i książki z Drogami Krzyżowymi i innymi Nabożeństwami Pasyjnymi i stosowne książki. Są tam także oryginalne IKONY św. HUBERTA oraz małe obrazki św. Jana Pawła II – św. Jana Pawła II.

Za tydzień zachęcam do udziału w MARSZU w intencji dobrego imienia sw. JANA PAWŁA II. To nasz duchowy i patriotyczny obowiązek. Marsz zaczyna się o g. 11.00. Bardzo proszę jednak by najpierw lub wieczorem być na Liturgii Niedzieli PALMOWEJ (to 18 r. śmierci Jana Pawła II).