XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.07.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30. Przypominam o GODZINKACH w każdą niedzielę o 8.30.
  2. Msze św. poranne i wieczorne sprawujemy w starym kościele.
  3. W okresie wakacyjnym ADORACJA PIĄTKOWA będzie TYLKO od g. 15.00, czyli od KORONKI.
  4. KANCELARIA PARAFIALNA - w WAKACJE - czynna - TYLKO w PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI - po Mszy św. wieczornej - DO - 19.30.
  5. SPOWIEDŹ - w tygodniu przed Mszami św., a w niedzielę raczej normalnie.
  6. W tym tygodniu wypada I. CZWARTEK (o 17.00 ADORACJA o POWOŁANIA i Msza św. O Powołania), I. PIĄTEK (SPOWIEDŹ rano oraz od g. 17.00 - do Mszy św.), i I. SOBOTA MIESIACA (NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE o 17.00 z Różańcem oraz Msza św. Za Żywy Różaniec i Ojczyznę).
  7. W czwartek wypada 1 sierpnia a więc 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O g. 17.00 będą biły dzwony, a po wieczornej Mszy św. przejdziemy przed kamień powstańczy. Pomoże nam Chór.
  8. W tym tygodniu będziemy gościć w naszym Domu CHÓR POLLONIA i jak zwykle zakończą w niedzielę KONCERTEM patriotycznym po Mszy św. o g. 9.00, podczas której także włączą się muzycznie.
  9. Dziękuję także dziś prowadzącym oprawę liturgiczną.
  10. Jutro - NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II. Zapraszamy.
  11. WSPOMNIENIA: dziś - św. Charbela, poniedziałek - św. Marty, Marii i Łazarza, wtorek - św. Piotra Chryzologa, środa - św. Ignacego Loyoli i bł. Zdzisławy Siedliskiej, czwartek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, piątek - św. Euzebiusza i bł.Augusta Czartoryskiego, za tydzień - św. Marię Jana Vianneya.
  12. Za tydzień - modlić się będziemy za naszą MŁODZIEŻ.
  13. Dziś - IV. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  14. POMAGALI: J. Rabiega, K. Trojanowska, M. Chmielewska, B. Suska, Gr. Niemiec, I. Krasuski, J. Tokarski, Z. Lubryczyńska, Z. Piasko, W. Polit, I. Wawro, G. Stolarska, A. Pisarek. Szczególne podziękowania: Dariuszowi i Magdalenie Szczepańskim i Józefowi Pruszczykowi.
  15. Jest do ufundowania figura PIETY.
  16. Dziś nasza Caritas będzie kwestować dla potrzebujących.
  17. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA.
  18. Dziś na Sumie nasza Parafianka - Barbara Tokarska, przeżywała swoje 100 urodziny.
  19. Dziś święcimy pojazdy. Otrzymacie koronkę RÓŻAŃCA MISYJNEGO. Kto chce może złożyć ofiarę na akcję MIVA POLSKA, jako pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: Tygodniki, „Oremus” - na sierpień, „Trwajcie w miłości” - magazyn dla młodych, książki, obraz i filmy. Polecam lekturę o Duchu Świętym i dobre książki na wakacje.

Dziękuję wszystkim, którzy nieustannie modlą się o normalną Polskę i normalnych rządzących!!!

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/