XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.08.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30. Przypominam o GODZINKACH w każdą niedzielę o 8.30.
  2. Za tydzień - 1 września - rozpoczynamy wtedy szczególne 3. dni - tzw. 40 -to Godzinne Nabożeństwo. Czas ADORACJI czyli czci naszych serc wobec Jezusa Chrystusa. Zaplanuj czas na adorację.
  3. Jest to zarazem rocznica wybuchu II Wojny Światowej Będziemy modlić się o pokój.
  4. Nowy Rok Szkolny rozpoczniemy 2 września Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy.
  5. KANCELARIA PARAFIALNA - w WAKACJE - czynna - TYLKO w PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI - po Mszy św.wieczornej - DO - 19.30.
    SPOWIEDŹ - w tygodniu przed Mszami św., a w niedzielę normalnie.
    okresie wakacyjnym ADORACJA PIĄTKOWA będzie TYLKO od g. 15.00 czyli od KORONKI.
  6. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św.: 7.15, 9.00 i 18.00.
  7. Jutro wieczorem NABOŻEŃSTWO do św. JANA PAWŁA II. Zapraszamy.
  8. Dziś - SUMA jak zwykle w intencji - ZA OJCZYZNĘ.
  9. Dziś nasza CARITAS będzie kwestowała na wakacyjną pomoc dla naszych rodzin wielodzietnych i potrzebujących czy też w bieżących potrzebach.
  10. WSPOMNIENIA: dziś - św. Ludwika IX i św. Miriam, wtorek - św. Moniki, środa - św. Augustyna, czwartek - męczeństwa św. Jana Chrzciciela, za tydzień - bł. Bronisławy.
  11. POMAGALI: Agnieszka Poruszek, Grażyna Niemiec, Robert Chmielewski, Marcin Amerlik, Zuzanna Piasko, Katarzyna Trojanowska, Ewa Maliszewska, Alicja Troszak, Anna Rżysko, Grażyna Stolarska i nasza POLICJA - pilnując bezpieczeństwa pielgrzymki.
  12. Biskup Radosław bardzo dziękuje za znaczne ofiary na wsparcie dzieł pomocy na Ukrainie.
  13. Bardzo dziękuję wpisanym w księdze trzeźwości na miesiąc sierpień.
  14. Informuję, że od 15 bm. wprowadzone zostały w całej Polsce i udostępnione standardy w związku z wejściem w życie ustawy dotyczącej ochrony dzieci. Także w naszej parafii zostały opracowane zasady, które mają strzec bezpiecznego środowiska duszpasterskiego. Standardy określające sposoby zachowań, jak również sposoby reagowania na ewentualną krzywdę są udostępnione na stronie parafialnej.
    W parafii i całym naszym dekanacie piaseczyńskim wskazano także Osobę Zaufania, której dane są podane na stronie internetowej. Jest to osoba, do której można się zwracać w przypadkach faktu krzywdy.
  15. Zapraszamy młodzież i studentów na wyjazd do Gniezna i Kruszwicy w dn. 21-22 września br Dzięki znacznemu dofinansowaniu naszego Parafianina koszt dla uczestnika wyniesie tylko 100 zł. W programie: Ostrów Lednicki, Gniezno, Kruszwica (zamek Króla Kazimierza Wielkiego i historyczna baszta), rejs statkiem po jeziorze Gopło. Zapisy do końca sierpnia.
  16. Za tydzień modlimy się za młodzież naszej parafii.
  17. Za tydzień zapraszamy młodzież z grupy „Zostaw Ślad” na spotkanie na temat: Spotkaj Jezusa w Najświętszym Sakramencie (od 7 kl. Szk. Podst., Szkół średnich i Studentów).
  18. Za tydzień TACA INWESTYCYJNA: trwa remont generalny w przedostatnim pokoju w domu parafialny, z jego podziałem, nowymi łazienkami, elektryką i hydrauliką, spłacamy wykonane nowe alejki wokół kościoła i na cmentarzu, wykonany cokół pod Pietę i inne opłaty.

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: Tygodniki, „Oremus” - na wrzesień i październik, „Trwajcie w miłości” - magazyn dla młodych, książki, obraz i filmy. Polecam lekturę o Duchu Świętym i dobre książki.

Dziękuję wszystkim, którzy nieustannie modlą się o normalną Polskę i normalnych rządzących!!!

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/