WPROWADZENIE

Człowiek poszukujący pięknych pereł był znawcą i musiał męczyć się, by znale¼ć cenną perłę. Człowiek, który odnalazł skarb w roli, znalazł go przypadkiem.

Są tacy, którzy mają Boga wypracowanego. Studiowali teologię, pracowali, męczyli się, szukali Go długo. Inni otrzymali wiarę od razu, przez rodziców czy łaskę.

Niezależnie od tego, czy dar łaski jest przez nas wypracowany, czy przyszedł do nas z nieba - Bogu trzeba oddać wszystko, co się ma, ambicje, plany, przywileje. Nie bać się strat, upokorzeń, niepowodzeń, starości. Wszystko jest drogą do Boga. Wierzący powinien wiedzieć, że jeśli Bogu odda wszystko, wszystko potem otrzyma.

Jest to właściwie Ewangelia dla ludzi wierzących, dla tych, którzy mówią, że mają skarb wiary. Niewierzący dopiero szukają, zbierają i nie wiadomo, jacy będą, gdy odnajdą skarb. Może będą lepsi od nas.

ks. Jan Twardowski