WPROWADZENIE - ROK MIŁOSIERDZIA

ROK   MIŁOSIERDZIA - Zaproszenie

Za nami piękny ROK MARYI. Oto najdojrzalsza Kobieta Świata i Historii uczyła nas żyć, kochać i wierzyć. Pokazywała nam Jezusa. Przybyła do nas ponad rok temu. Minęła niedawno ROCZNICA Jej NAWIEDZENIA, którą godnie uczciliśmy odnawiając ŚLUBY JASNOGÓRSKIE

Teraz Opatrzność daje nam możliwość wejścia z Maryją Matką Miłosierdzia w ROK MIŁOSIERDZIA.

ROK MIŁOSIERDZIA to ROK ŚWIĘTY, czyli jego waga jest absolutnie najwyższa. Kościół ogłasza

Rok Święty co 20-30 lat, dając wszystkim szansę otwartych drzwi miłosierdzia.

W naszej Parafii zaczniemy ten ROK MIŁOSIERDZIA - rekolekcjami FATIMSKIMI.

O Fatimie i objawieniach fatimskich wszyscy słyszeliśmy. Tam Maryja wołała do ludzi całego świata uwikłanych w różne walki, choćby jakże krwawą rewolucję francuską (1789-1799), a później równie okrutną rewolucją październikową 1917 roku oraz walki I wojny światowej:

- Módlcie się,

- Pokutujcie,

- Odmawiajcie różaniec,

- Zawierzcie świat memu Sercu,

- Trwajcie w wierze, słuchajcie nauczania Papieża i módlcie się za niego.

Przyjmijmy zatem z gorliwością dar Roku Miłosierdzia, dany nam przez Maryję Matkę Miłosierdzia.

Gdy będziemy jak Jan Paweł II „CALI JEJ”(Totus Tuus), a Ona będzie „CAŁA NASZA”(Tota Tua), to miłosierdzie Boże będzie promieniowało także przez nas na całą naszą Parafię.

Podejmijmy ten dar

Z serca zapraszam do poznania Tajemnicy Fatimy