WPROWADZENIE VIIII

W niedzielę Dobrego Pasterza mamy tęsknić za każdym księdzem, który zapatrzony w Jezusa Pasterza, chce żyć nie dla siebie, ale dla tych, których chrzci, spowiada, karmi Komunią Świętą, dla których ma czas, chociaż nie ma czasu, ma siły, chociaż nie ma sił, którym oddaje życie, wierzącym i pogubionym bez wiary.

Mamy tęsknić za ekumenią, za zjednoczeniem chrześcijan, którzy pokłócili się ze sobą.

Ileż jest spokoju w tej Ewangelii, chociaż wilk machnął w niej ogonem.

Pan Jezus mówi, że inne owce też do Niego należą. Owce, które my czasem uważamy za wredne. Odwracamy się do nich tyłem, uciekamy. Jezus nie ocenia ich źle i mówi, że sam je przyprowadzi do wspólnoty z Nim. Całe szczęście, że On to zrobi, by my, nawet kiedy mówimy o zjednoczeniu, też potrafimy się kłócić.

ks. Jan Twardowski