XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.07.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NIESZPORY o g. 17.30. Przypominam o GODZINKACH w każdą niedzielę o 8.30.
  2. Msze św. poranne i wieczorne sprawujemy w starym kościele.
  3. W okresie wakacyjnym ADORACJA PIĄTKOWA będzie TYLKO od g. 15.00 czyli od KORONKI.
  4. KANCELARIA PARAFIALNA - w WAKACJE - czynna - TYLKO w PONIEDZIAŁKI i CZWARTKI - po Mszy św. wieczornej - DO - 19.30.
  5. SPOWIEDŹ - w tygodniu przed Mszami św., a w niedzielę raczej normalnie.
  6. P. Jacek jest na urlopie - bardzo proszę naszych muzycznych o pomoc w prowadzeniu oprawy muzycznej w tym czasie. Dziękuję pomagającym.
  7. Jutro - NABOŻEŃSTWO do św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych (przynosimy intencje oraz róże).
  8. WSPOMNIENIA: poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny, wtorek - świeto św. Brygidy, środa - św. Kingi i św. Krystyny, czwartek - święto św. Jakuba Ap., piątek - św. Joachima i Anny, rodziców Maryi, za tydzień - św. Charbela.
  9. Za tydzień - na Sumie - modlić się będziemy za naszą OJCZYZNĘ.
  10. Za tydzień - IV. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  11. POMAGALI: D. Kowalik, Z. Piasko, M. Koprowski, W. Łada, K. Trojanowska, Tad. I Jol. Andziak, M. Kucharska, G. Stolarska, T. i G. Ładowie, Ag. Rączkowska, A. Cendrowska, J. Kornacka, A. Pisarek, Ag. Folwarska, M. Chmielewska, An. Walewska, A. Troszak, H. Ceślak, Ag. Styś, A. Rżysko. Szczególne podziękowania: Dariuszowi Szczepańskiemu i Józefowi Pruszczykowi.
  12. Jeszcze raz dziękuję SS. Elżbietankom za 3 tygodniową pomoc kuchenną w pracach na Cmentarzu.
  13. Dziękuję Fundatorom figury św. RITY: P. Jerzemu i Elżbiecie Kornackim, Michałowi i Aleksandrze Dylewskim oraz Alicji Wojciechowskiej.
  14. Poświęcenie pojazdów nastąpi w niedzielę 28 lipca. Jak zwykle włączamy się w akcję MIVA POLSKA, jako pomoc polskim misjonarzom i misjonarkom.

ZAPOWIEDZI:
II.
Patryk WRZESZCZ - kaw. i  Kamila KRÓL - panna, oboje z par. tut.
Piotr Zbigniew LECHOWICZ - kaw. z p.tut. i Weronika Maria KOWALIK - panna z Kędzierówki

STRÓJ - godny, niekoniecznie wygodny.

KIOSK: Tygodniki, „Oremus” - na sierpień, „Trwajcie w miłości” - magazyn dla młodych, książki, obraz i filmy. Polecam lekturę o Duchu Świętym i dobre książki na wakacje.

Dziękuję wszystkim, którzy nieustannie modlą się o normalną Polskę i normalnych rządzących !!

KSIĘDZU CZESŁAWOWI - ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASKI, NIEUSTAJĄCEGO POCZUCIA HUMORU oraz DARÓW ZDROWIA I OBFITOŚCI W POWOŁANIU.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/