XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 08.10.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o g. 17.15. Bardzo zapraszam (Czy już byłeś/aś na różańcu?).
  2. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o g. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci szczególnie w dwa dni we wtorek i czwartek o g. 16.00. W czwartek różaniec poprowadzi OAZA.
  3. Dziś SPOTKANIE KOMUNIJNE (obowiązkowe).
  4. W poprzednią sobotę ministranci i bielanki byli na wycieczce w nowo otwartym Muzeum Historii Polski i Muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  5. Dziękuję Angelice Skurczyńskiej wraz z wieloma „aniołami” za Msze św. Anielską tydzień temu.
  6. Tydzień temu 160 dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły podjęło Różaniec Szkolny.
  7. We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do kościoła na g. 20.00 na Wieczór Uwielbienia.
  8. W czwartek o g. 19.30 spotkanie Mężczyzn św. Józefa tym razem na ognisku. O 19.30 wyjście wspólne.
  9. W piątek ostatnie w tej edycji WYPOMINKI o 17.20 i Msza św. za polecanych Zmarłych.
  10. W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania o 19.00 w domu rekolekcyjnym.
  11. W sobotę o g. 16.00 nasze kręgi Domowego Kościoła gromadzą się na Mszy św. na początek roku pracy.
  12. Za tydzieńXXIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przypominamy, że tego dnia wolontariusze kwestują na tzw. żywy pomnik Jana Pawła II czyli na pomoc edukacyjną dla dzieci zdolnych a mniej zamożnych.
  13. Tego dnia o g. 19.00 MŁODZIEŻ zaprasza na KONCERT MARYJNY - „Totus Tuus”. B. zapraszamy.
  14. Tego dnia jak zwykle będą kremówki papieskie. A dochód będzie na wsparcie działań grupy Zostaw Ślad.
  15. Dziś spora grupa ministrantów w nagrodę jedzie na mecz ekstraklasy
  16. WSPOMNIENIA: poniedziałek – św. Jonhna Henry Newmana i bł. Wincentego Kadłubka, wtorek – bł. Marii Angeli Truszkowskiej, środę – św. Jana XXIII, czwartek – bł. Jana Beyzyma i bł. Carlo Acutisa, piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, sobota – św. Kaliksta I. PP i św. Małgorzaty Marii Alacoque.
  17. Dziękuję: Jackowi Tokarskiemu, Ewie i Zbigniewowi Brinken, Irenie i Robertowi Stikute, Eli Lewińskiej, Bożenie Świetlik, Annie Korneluk, Annie Malinowskiej, Halinie Cieślak, Hani i Andrzejowi Kulesza oraz A. Skurczyńskiej i całej rodz.: Skurczyńskich, Bącik, Chmielewskich, Dmochowskich, Dylewskich, Koźlakowskich, Kamińskich, Kowalskich-Klein, Niezgoda, Styś, Szymańskich, Wojciechowskich, Marcinowi Amerlik, Leonowi Gago, Jerzemu Kordasińskiemu, Danielowi i Marii Kowalskich, Dorocie Królak, Asi Lipiec, Gustawowi Napieralskiemu, Hubertowi Stelmasiakowi, Karolinie Targońskiej, Filipowi Wolskiemu, Przemkowi Żbikowskiemu oraz Hurtowni Tkanin z Zalesia Górnego za ofiarowane materiały.
  18. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs - W szkole Maryi (13-15.10), Kurs - Gdybyśmy zaczynali od nowa (27-29.10), Kurs Przedmałżeński (17-19.11), Kurs Filip dla małżeństw (24-26.11).

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na X, nowe - Trwajcie w miłości” oraz  KALENDARZE, nowe książki i albumy, podręcznik historii prof. Roszkowskiego i książki o rodzinie Ulmów i „Przegląd katolicki” z art. o Parafii.

ZAPOWIEDZI: II. Karol Michał Skarżyński – kaw. z W-wy i Eliza Ewa Kuźmińska – panna z par. tut.

Wczoraj Ks. Proboszcz wraz z 2 Małżeństwami odebrali w Bari - RELIKWIE św. MIKOŁAJA - wielkiego Biskupa.

ZA TYDZIEŃ WYBORY – PRZYSZŁOŚCI POLSKI.
Niech wiara prowadzi nas do rozważnych decyzji zgodnych z nauką Jezusa, głosem sumienia i obiektywnym dobrem Narodu.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/