XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15.10.2023

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o g. 17.15. (Czy już byłeś/aś na różańcu?).
  2. W październiku zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o g. 18.00, w niedziele o godz. 17.15. Dzieci szczególnie w dwa dni we wtorek i czwartek o g. 16.00.
  3. Za tydzień Nabożeństwo Różańcowe (o 17.15) połączone będzie z NABOŻEŃSTWEM do św. RITY (kartki na końcu kościoła).
  4. Za tydzień przyjmiemy w Relikwiach św. Jana Marię VIANNEYA – patrona kapłanów i proboszczów.
  5. DziśXXIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „Cywilizacja życia”. Dziś wolontariusze kwestują na tzw. żywy pomnik Jana Pawła II czyli na pomoc edukacyjną dla dzieci zdolnych a mniej zamożnych.
  6. Dziś o g. 19.00 MŁODZIEŻ zaprasza na KONCERT MARYJNY - „Totus Tuus”. Bardzo zapraszamy.
  7. Dziś jak zwykle będą kremówki papieskie. A dochód będzie na duszpasterstwo „Zostaw Ślad”.
  8. Jutro – o g. 16.00 Spotkanie katechetyczne, a o 19.30 - RADA PARAFIALNA.
  9. W czwartekMsza św. O UZDROWIENIE za wstawiennictwem św. Huberta Cudotwórcy.
  10. W sobotę od g. 16.00- 18.30 startujemy z nowym cyklem Spotkań Małżeńskich. Temat: Sposoby błogosławienia żony przez męża i męża przez żonę. Będzie opieka dla dzieci (Sala teatralna).
  11. W sobotę i w niedzielęOaza Modlitwy (OM) naszej całej OAZY. Proszę o modlitwę.
  12. Tydzień temu 23 ministrantów w nagrodę była na meczu ekstraklasy.
  13. W najbliższy Weekend - kandydaci do Bierzmowania – przeżywać będą „Kurs Filip” dla młodych.
  14. Za tydzień o g. 10.05 - spotkanie mężczyzn z TOTUS TUUS. Zapraszam.
  15. Za tydzieńDZIEŃ MISYJNA i Taca na MISJE.
  16. WSPOMNIENIA: dziś – św. Teresy Wielkiej, poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, środę – św. św. Łukasza Ew., czwartek – św. Pawła od Krzyża, ks. Jerzego Popiełuszki, piątek – św. Jana Kantego, sobota – św. Jakuba Strzemię, za tydzień – św. Jana Pawła II.
  17. Dziękuję: Jackowi Tokarskiemu, firmie SZOŁTUN, Grażynie Stolarskiej, Dorocie Pastuszak, Robertowi i Zofii Ciopcińskim, Przemkowi i Ewie Żbikowskim, Zuzi Piasko i rodz.Kowalskich.
  18. Od następnej niedzieli można będzie już składać na WYPOMINKI (kartki na końcu kościoła).
  19. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs - W szkole Maryi (13-15.10), Kurs - Gdybyśmy zaczynali od nowa (27-29.10), Kurs Przedmałżeński (17-19.11), Kurs Filip dla małżeństw (24-26.11).

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na X, nowe - Trwajcie w miłości” oraz  KALENARZE, nowe książki i albumy, podręcznik historii prof. Roszkowskiego i książki o rodzinie Ulmów i „Przegląd katolicki” z art. o Parafii.

Ponad tydzień temu (7.10) Ks. Proboszcz wraz z dwoma Małżeństwami odebrali w Bari - RELIKWIE św. MIKOŁAJA – wielkiego, wszędzie czczonego i kochanego Biskupa. Bardzo dziękuję Joannie i Krzysztofowi Olendzkim oraz Ilonie i Krzysztofowi Wawro za udział w specjalnej misji przyjęcia i przywiezienia Relikwii św. Mikołaja.

DZIŚ WYBORY – PRZYSZŁOŚCI POLSKI.
Niech wiara w Chrystusa -
prowadzi nas do rozważnych decyzji
zgodnych z:
nauką Jezusa,
głosem sumienia
i obiektywnym dobrem Narodu.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/