I NIEDZIELA ADWENTU - 01.12.2019

1. Dziś REKOLEKCJE PARAFIALNE – „MISYJNE PROSTOWANIE DRÓG”. Rekolekcje te wprowadzać nas będą w MISJE ŚWIĘTE. Dziękujemy Prof. Mieczysławowi NOWAKOWI. (foldery z wprowadzeniem na – ROK MISJI ŚWIĘTYCH (i rekolekcje). Proszę raz jeszcze - przekażcie go nieobecnym!!!)
  2. Pierwsze RORATY jutro o godz. 7.00. Bardzo zapraszamy dzieci. W tym roku przeżywać będziemy je z Prymasem Stefanem WYSZYŃSKIM.
  3. Za tydzień gościć będziemy Jego Ekscelencję, Bpa Jana Ivanauskas z diecezji Koszedary, który wprowadzi relikwie bł. Teofila Matulionisa. Będzie także książka o bł. Biskupie, którego życie odpowiada życiu naszego Prymasa Tysiąclecia.
  4. Poświęcone OPŁATKI od tej niedzieli Siostry Sercanki rozprowadzają pod chórem.
  5. Od dziś są świece CARITAS (kwoty zakupu: 12 i 15 zł. Co nadto jest na nasz Caritas).
  6. Dziś o 17.15 spotkanie LEKTORÓW (obowiązkowe).
  7. Dziękuję obecnym na Nabożeństwie przy Relikwiach Krwi św. JANA PAWŁA II.
  8. W tym tygodniu przypada: I. Czwartek (adoracja o powołania o g. 17.00 i Msza wieczorna o powołania). Piątek (Spowiedź rano oraz od 15.30; Msza dodatkowa o g.16.00. Tego dnia odwiedzamy chorych, a idą Święta); I. Sobota (Konferencja o 17.00, Różaniec o 17.30 i Msza św. wieczorna za Żywy Różaniec i za Ojczyznę).
  9. Katecheza CHRZCIELNA dla planujących CHRZTY na Boże Narodzenie będzie 15 XII.
  10. WSPOMNIENIA: wtorek – św. Franciszka Ksawerego, środa – św. Barbary, piątek – św. Mikołaja, sobota – św. Ambrożego.
  11. Dziękuję obecnym na Nabożeństwie przy Relikwiach Krwi św. JANA PAWŁA II.
  12. Dziękuję obecnym na warsztatach o używaniu INTERNETU przez dzieci i w rodzinie.
  13. Dziękuję – Mężczyznom Św. Józefa (MSJ) za piątkową późną adorację.
  14. Pytanie – czy ktoś ma i chce ofiarować świerk do kościoła ?
  15. Kto autorem pomnika św. Huberta….??? Mamy pytanie z Belgii, z Liege?
  16. Dziś TACA I NWESTYCYJNA: wykonano – część nowego oświetlenia prezbiterium, organów, nowych źródeł w domu; trwają prace nad niezależnym wejściem do salek duszpasterskich – oazowych, lektorów i szafarzy i ministrantów. Tradycyjnie taca w zimie na ogrzewanie – zakup drewna).
  17. Rozbudowa ORGANÓW (dziękuję za przelewy na konto i wpłaty imienne).
  18. DOM REKOLEKCYJNY: Szkoła Animatora(7-8.12) i Kurs–w szkole Maryi (13-15.12).

KIOSK:   TYGODNIKI: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, „Mały Gość Niedzielny”, "Oremus"- na XII, "Miłujcie się". Polecam: kalendarze, nowe książki i karty świąteczne.

/proboszcz