Parafia św Huberta — Zalesie Górne

Oaza

Ruch Światło-Życie, czyli popularna Oaza, to wspólnota formacyjna, skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych i do małżeństw, skupionych w rodzinnej gałęzi Ruchu, jaką jest Domowy Kościół.

Twórcą Oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki, który w latach 60-tych w Krościenku na Kopiej Górce zorganizował pierwszą Oazę, czyli zamknięte rekolekcje wakacyjne. Obecnie trwa Jego proces beatyfikacyjny. Drugim moderatorem Oazy był wieloletni mieszkaniec Zalesia Górnego - ks. Wojciech Danielski. Ksiądz Danielski zmarł w 1985r.

Podstawa programu formacyjnego Oazy wyraża się w jej znaku: „Światło-Życie”. Światło Słowa Bożego, które poznajemy, ma przenikać i przemieniać nasze życie. Formacja odbywa się podczas cotygodniowych spotkań małej grupy dziecięcej lub młodzieżowej. Kręgi rodzinne spotykają się jeden raz w miesiącu. Latem wyjeżdżamy na 15-dniowe rekolekcje wakacyjne.

W naszej parafii działa już kilka grup dziecięcych (od IV klasy szkoły podstawowej) i młodzieżowych, gromadzących zarówno dziewczynki jak i chłopców oraz dwa kręgi Domowego Kościoła.

Oaza Dzieci Bożych, to dwie grupy dziewczynek ze szkoły podstawowej (animatorki - Marta i Lucyna), które spotkają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Już wkrótce spotkania rozpocznie też grupa chłopców ze szkoły podstawowej.

Oaza Nowej Drogi, to grupa dziewczyn z gimnazjum (animatorka - Jadzia). Ta grupa ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 18.30.

Oaza Nowego Życia, to dwie grupy licealistów. Dziewczyn (animatorka Ola) spotkania we środy o 19.15 i chłopaków (animator – ks. Kamil), spotkania również we środy ale o godz. 19.00

Zapraszamy również w każdy trzeci piątek miesiąca na wspólna Eucharystię, a potem na spotkanie integracyjne (pogodny wieczór), konferencję lub wspólna modlitwę.

Można nas znaleźć także na facebooku: Oaza Zalesie Górne, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.

Więcej informacji na temat Ruchu Światło-Życie znajdziesz też na naszych stronach:

a na temat Domowego Kościoła:

w razie pytań dzwoń lub wyślij maila:

Katarzyna Czublun, tel. 604 798 755; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.