Oaza

Ruch Światło-Życie, zwany także Oazą, to wspólnota formacyjna, skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych i do małżeństw, skupionych w rodzinnej gałęzi Ruchu, jaką jest Domowy Kościół.

Twórcą Oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Obecnie trwa Jego proces beatyfikacyjny. Drugim moderatorem Oazy był wieloletni mieszkaniec Zalesia Górnego - ks. Wojciech Danielski.

Grupy formacyjne w naszej parafii

Oaza Dzieci Bożych (ODB) dla dzieci od klasy IV do klasy VI

Oaza Nowej Drogi (OND) dla dzieci z klas VII-VIII

Oaza Nowego Życia (ONŻ) - dla młodzieży licealnej

Domowy Kościół - dla małżeństw sakramentalnych

Formacja odbywa się podczas cotygodniowych spotkań małej grupy dziecięcej lub młodzieżowej. Kręgi rodzinne Domowego Kościoła spotykają się jeden raz w miesiącu. Latem wyjeżdżamy na 15-dniowe rekolekcje wakacyjne.

W 3-e niedziele miesiąca modlimy się wspólnie na Eucharystii o godz. 18.00.

Co roku nasza wspólnota wyjeżdża na Oazę Modlitwy, gdzie razem się modlimy i bawimy.

Można nas znaleźć także na facebooku: Oaza Zalesie Górne, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.

Więcej informacji na temat Ruchu Światło-Życie znajdziesz też na naszych stronach:

a na temat Domowego Kościoła:

w razie pytań dzwoń lub wyślij maila:

Agata Klein-Kowalska, tel. 608 044 365; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.