Parafia św Huberta — Zalesie Górne

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa – próby w piątki o 19.00 (po wieczornej Mszy św.) i w niedziele o 17.00. Animujemy muzycznie Msze święte w niedziele o 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć śpiewania (nawet jeśli myślą, że nie umieją! ;). Bardzo zapraszamy osoby, które umieją grać na jakimś instrumencie. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w grupie! :)

Schola dziecięca

img 1238968978 230Próby w piątki o 16.00 oraz w niedziele o 10.15. Schola animuje Msze św. niedzielne o godz. 11.00

Metanoia

img 1239050526 278

Spotkania w poniedziałki o 16.30. Msze święte w intencji tej grupy są sprawowane w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18.00

Chór

chor

Próby w piątki o 20.00.

Ministranci

boze cialo 2012 m-15Ministranci mają zbiórki w soboty o 10:00. Prowadzi ks. Sławek.

Kandydaci na ministrantów spotykają się w niedziele, o godzinie 10:15.

Ruch Czystych Serc

RCSRCS (Ruch Czystych Serc) – spotkania w poniedziałki o godz. 19.00. Zapraszamy osoby młode, poczynając od gimnazjalistów, aż po studentów. „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą!" (Mt 5,8). Ruch Czystych Serc (RCS) – szkoła miłości i klinika czystych serc. Chcemy dojrzewać do prawdziwej miłości, czystej, radosnej, pełnej. Jeśli szukasz formacji, a masz od 13 lat wzwyż, to bardzo zapraszamy :) Na spotkaniach poruszamy kwestie nie tylko związane z czystością, ale także związane z relacjami: z Panem Bogiem, z innymi ludźmi, z samym sobą oraz wiele innych. PRZYJDŹ, NIE MASZ NIC DO STRACENIA! ;)

Oaza

Ruch Światło-Życie, czyli popularna Oaza, to wspólnota formacyjna, skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych i do małżeństw, skupionych w rodzinnej gałęzi Ruchu, jaką jest Domowy Kościół.

Twórcą Oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki, który w latach 60-tych w Krościenku na Kopiej Górce zorganizował pierwszą Oazę, czyli zamknięte rekolekcje wakacyjne. Obecnie trwa Jego proces beatyfikacyjny. Drugim moderatorem Oazy był wieloletni mieszkaniec Zalesia Górnego - ks. Wojciech Danielski. Ksiądz Danielski zmarł w 1985r.

Podstawa programu formacyjnego Oazy wyraża się w jej znaku: „Światło-Życie”. Światło Słowa Bożego, które poznajemy, ma przenikać i przemieniać nasze życie. Formacja odbywa się podczas cotygodniowych spotkań małej grupy dziecięcej lub młodzieżowej. Kręgi rodzinne spotykają się jeden raz w miesiącu. Latem wyjeżdżamy na 15-dniowe rekolekcje wakacyjne.

W naszej parafii działa już kilka grup dziecięcych (od IV klasy szkoły podstawowej) i młodzieżowych, gromadzących zarówno dziewczynki jak i chłopców oraz dwa kręgi Domowego Kościoła.

Oaza Dzieci Bożych, to dwie grupy dziewczynek ze szkoły podstawowej (animatorki - Marta i Lucyna), które spotkają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Już wkrótce spotkania rozpocznie też grupa chłopców ze szkoły podstawowej.

Oaza Nowej Drogi, to grupa dziewczyn z gimnazjum (animatorka - Jadzia). Ta grupa ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 18.30.

Oaza Nowego Życia, to dwie grupy licealistów. Dziewczyn (animatorka Ola) spotkania we środy o 19.15 i chłopaków (animator – ks. Kamil), spotkania również we środy ale o godz. 19.00

Zapraszamy również w każdy trzeci piątek miesiąca na wspólna Eucharystię, a potem na spotkanie integracyjne (pogodny wieczór), konferencję lub wspólna modlitwę.

Można nas znaleźć także na facebooku: Oaza Zalesie Górne, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.

Więcej informacji na temat Ruchu Światło-Życie znajdziesz też na naszych stronach:

a na temat Domowego Kościoła:

w razie pytań dzwoń lub wyślij maila:

Katarzyna Czublun, tel. 604 798 755; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Duc In Altum

Zapraszamy na stronę http://www.ducinaltum.org.pl/

Grupa modlitewna Duc in altum powstała w lutym 2007 r. Inspiracją do jej stworzenia było światło Ducha Świętego, z którego wynikało, że powinna powstać modlitewna grupa charyzmatyczna dla młodych osób, które ukończyły już studia, pracują, a tym samym nie odnajdują się w grupach młodzieżowych. Jednakże grupa modlitewna jest również otwarta dla studentów. Duszpasterzem grupy modlitewnej Duc in altum jest ks. Krzysztof Grzejszczyk.
 Duc in altum
W okresie od lutego do lipca 2007 r. spotykaliśmy się przy parafii św. Jakuba na Pl. Narutowicza w Warszawie. W związku z objęciem przez naszego duszpasterza funkcji proboszcza w parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym, odpowiedzialni za grupę podjęli decyzję o przeniesieniu spotkań modlitewnych do Zalesia Górnego.

Zapraszamy Cię na nasze spotkania, na których wspólnie się modlimy, radujemy i wielbimy Boga. Na pewno zostaniesz ciepło przyjęty.

Spotkania modlitewne odbywają się w 1. i 3. sobotę miesiąca o godz. 16.00 w Domu Rekolekcyjnym w Zalesiu Górnym (Sala św. Patronów Przyrody).

Talitha kum

talitha kumZapraszamy na stronę www.talithakum.pl

„Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan" (Ps 34,9)

Chcemy dzielić się ze wszystkimi radością przeżywania wiary we wspólnocie i żywej modlitwy.

Spotykamy się we wtorki o 20:15 w sali Trójcy Świętej domu rekolekcyjnego.

Zapraszamy na:

• katechezy (I wtorek miesiąca)

•  dzielenie się wiarą (II wtorek)

•  modlitwę wspólnotową (III wtorek)

•  adorację (IV wtorek)

Czekamy na każdego.

Można przyjść, zobaczyć, pomodlić się i zostać lub nie...

Grupa Odnowy w Duchu Świętym TALITHA KUM