Wolontariat Zostaw ślad

⇒O nas⇐     ⇒ŚDM Kraków 2016⇐

Jesteśmy grupą młodych ludzi. Przed Światowymi Dniami Młodzieży przygotowywaliśmy siebie i Parafię na przyjęcie ponad setki Pielgrzymów! Po tym cudownym czasie wielkiego święta młodych, nie rozsiedliśmy się wygodnie na kanapach!

Prężnie działamy dalej!
Spotykamy się, aby formować nasze młode sumienia, angażujemy się w naszej Parafii, organizujemy pomoc dla potrzebujących, jeździmy na spotkania młodych

<><

Znajdziesz nas na Facebooku:

nasza strona - ZOSTAW ŚLAD

nasz grupa - GRUPA ZOSTAW ŚLAD

Mężczyźni św. Józefa

Są wśród nas mężowie, ojcowie a nawet dziadkowie.

Pracujemy w przeróżnych zawodach np. prawo, finanse, informatyka, architektura, medycyna, instalacje itd.

Idziemy za wzorem św. Józefa, który na co dzień utrzymywał z więź z Chrystusem i bezpiecznie przewodził swojej rodzinie.

Chcemy się wzajemnie wspierać na wymagającej drodze wierności, odpowiedzialności i męstwa w naszych czasach.

Spotykamy się w drugie czwartki miesiąca po wieczornej Eucharystii (~19:00) w Domu Rekolekcyjnym.

Aktualności, zdjęcia i terminy spotkań można znaleźć na naszej tablicy (facebook): Mężczyźni św. Józefa w Zalesiu Górnym

Za grupę odpowiada Piotr Chromiec, 604 25 71 71

Schola młodzieżowa

Schola młodzieżowa – próby w środy o 18.45 (w sali Domu Rekolekcyjnego) i w niedziele o 17.00 (w sali Domu Rekolekcyjnego, pierwsza po prawej od wejścia).
Animujemy muzycznie Msze święte w niedziele o 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć śpiewania (nawet jeśli myślą, że nie umieją! ;). Bardzo zapraszamy osoby, które umieją grać na jakimś instrumencie.
Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w grupie! :)

Nasza grupa na Facebooku: FB - SCHOLA

Schola dziecięca

img 1238968978 230

Próby w piątki o 16.00 oraz w niedziele o 10.15. Schola animuje Msze św. niedzielne o godz. 11.00

Metanoia

img 1239050526 278

Spotkania w poniedziałki o 16.30. Msze święte w intencji tej grupy są sprawowane w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 18.00

Żywy różaniec

SAM 4807

Spotkania Żywego Różańca odbywają się w I soboty miesiąca o godz. 17.00. Po konferencji formacyjnej kapłana odmawiamy jedną część różańca. O godz. 18.00 uczestniczymy wspólnie w Eucharystii w intencji żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy do praktykowania I sobót miesiąca, zgodnie z przesłaniem Maryi z Fatimy.
Członkowie Żywego Różańca zaproszeni są również, w miarę możliwości, do udziału we wspólnej modlitwie w każdą środę o godz. 17.00 przed Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która rozpoczyna się o godz. 18.00

Chór

chor

Próby w piątki o 20.00.

Ministranci

boze cialo 2012 m-15Ministranci mają zbiórki w soboty o 10:00. Prowadzi ks. Krzysztof.

Kandydaci na ministrantów spotykają się w niedziele, o godzinie 10:15.

Oaza

Ruch Światło-Życie, czyli popularna Oaza, to wspólnota formacyjna, skierowana do dzieci, młodzieży, dorosłych i do małżeństw, skupionych w rodzinnej gałęzi Ruchu, jaką jest Domowy Kościół.

Twórcą Oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki, który w latach 60-tych w Krościenku na Kopiej Górce zorganizował pierwszą Oazę, czyli zamknięte rekolekcje wakacyjne. Obecnie trwa Jego proces beatyfikacyjny. Drugim moderatorem Oazy był wieloletni mieszkaniec Zalesia Górnego - ks. Wojciech Danielski. Ksiądz Danielski zmarł w 1985r.

Podstawa programu formacyjnego Oazy wyraża się w jej znaku: „Światło-Życie”. Światło Słowa Bożego, które poznajemy, ma przenikać i przemieniać nasze życie. Formacja odbywa się podczas cotygodniowych spotkań małej grupy dziecięcej lub młodzieżowej. Kręgi rodzinne spotykają się jeden raz w miesiącu. Latem wyjeżdżamy na 15-dniowe rekolekcje wakacyjne.

W naszej parafii działa już kilka grup dziecięcych (od IV klasy szkoły podstawowej) i młodzieżowych, gromadzących zarówno dziewczynki jak i chłopców oraz dwa kręgi Domowego Kościoła.

Oaza Dzieci Bożych, to dwie grupy dziewczynek ze szkoły podstawowej (animatorki - Marta i Lucyna), które spotkają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Już wkrótce spotkania rozpocznie też grupa chłopców ze szkoły podstawowej.

Oaza Nowej Drogi, to grupa dziewczyn z gimnazjum (animatorka - Jadzia). Ta grupa ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 18.30.

Oaza Nowego Życia, to dwie grupy licealistów. Dziewczyn (animatorka Ola) spotkania we środy o 19.15 i chłopaków (animator – ks. Kamil), spotkania również we środy ale o godz. 19.00

Zapraszamy również w każdy trzeci piątek miesiąca na wspólna Eucharystię, a potem na spotkanie integracyjne (pogodny wieczór), konferencję lub wspólna modlitwę.

Można nas znaleźć także na facebooku: Oaza Zalesie Górne, gdzie na bieżąco informujemy o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.

Więcej informacji na temat Ruchu Światło-Życie znajdziesz też na naszych stronach:

a na temat Domowego Kościoła:

w razie pytań dzwoń lub wyślij maila:

Katarzyna Czublun, tel. 604 798 755; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odnowa w Duchu Świętym

talitha kum

„Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan" (Ps 34,9)

Chcemy dzielić się ze wszystkimi radością przeżywania wiary we wspólnocie i żywej modlitwy.

Spotykamy się we wtorki o 20:00 w dolnej sali domu rekolekcyjnego.

Czekamy na każdego.

Można przyjść, zobaczyć, pomodlić się i zostać lub nie...

Grupa Odnowy w Duchu Świętym TALITHA KUM

Pełne informacje znajdują się na stronie www.talithakum.pl