Informacje ogólne

Śpiew i muzyka mogą pozytywnie wpływać na nas i nasze otoczenie. Pomagają zapomnieć o stresie, trudach w pracy, odpocząć po ciężkich dniach. Niektóre gatunki muzyki pozwalają także rozwinąć naszą więź z Bogiem. Jeśli szukasz pięknego śpiewu połączonego z modlitwą  przy akompaniamencie instrumentów – zapraszamy Cię na te warsztaty!

Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach wszystkich, którzy czują, że śpiew jest ich drugą naturą: dorosłych, studentów, młodzież (od lat 13), osoby grające na instrumentach (skład orkiestry symfonicznej), członków schol i chórów. Nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani doświadczenie śpiewania w chórze.

Na warsztat zostanie wzięte szkolenie emisji głosu oraz praca z instrumentalistami. Omawiane będą zarówno klasyczne utwory, jak i nowe kompozycje. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach z kształcenia słuchu muzycznego, dykcji, nauki pieśni liturgicznych, doskonalenia gry na instrumentach. Na miejscu będą szlifowane nie tylko umiejętności techniczne. Będzie można również doświadczyć  jak ważna jest w posłudze muzycznej relacja z Bogiem. Jest to świetna okazja do nabywania nowych umiejętności i doświadczeń wokalnych.

Zajęcia odbywają się z podziałem na głosy, a później także w pełnym składzie chóru. Orkiestra ćwiczy swoje partie oddzielnie, by móc później zagrać wraz z chórem niektóre utwory.

Zapisy od 10.06.19 do 15.09.19 (lub do wyczerpania miejsc)

Koszt uczestnictwa: 80 zł

Zapewniamy wodę, kawę i herbatę, owoce.

Możliwość zamówienia obiadu w sobotę (II danie) dodatkowo płatne 17zł.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wypełnienie formularza oraz wpłata na konto.

Osoby niepełnoletnie powinny przed warsztatami dostarczyć zgodę rodziców.

Rozpoczynamy w piątek (4.10) o godz. 17.30, a kończymy w niedzielę o godz. 14.00. Zwieńczeniem Warsztatów będzie Msza Św. o godz. 12.30, przygotowana przez uczestników oraz krótki koncert muzyki sakralnej.

Miejsce warsztatów: gościnnie w Domu Rekolekcyjnym przy parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym (wejście od ul. Sarenki).

Jeśli czujesz się na siłach, by do nas dołączyć – serdecznie zapraszamy!