WPROWADZENIE - 22.04.2018

Czujemy się chrześcijanami, nazywamy Jezusa naszym pasterzem, ale czasem tak się zachowujemy jak owca, która chce iść przed pasterzem, a nie za nim. Owca, która uważa, że jest od pasterza mądrzejsza i chce go prowadzić, bo wie, jakie pastwisko jest dla niej pożywne, a jakie jest tylko bezpłodną ziemią.

Co to znaczy, że pasterz, Pan Jezus, zna nas po imieniu?

W języku polskim wyraz imię oznacza imię naszego patrona: Jan, Stanisław, Teresa. W języku hebrajskim imię znaczyło „powołanie”. A więc: Bóg zna powołanie każdego z nas i wie, co każdy człowiek ma w życiu, w dziele Pana Boga wypełnić. Najczęściej mówimy o powołaniach do stanu duchownego, ale każdy człowiek ma swoje powołanie, które Bóg dla niego wyznaczył. „Tak pięknie różnimy się”, mówił Norwid, ale wszyscy mamy spełnić to, czego Bóg od nas wymaga.

Spojrzeć na trudność, jaka przychodzi, na cierpienie, na śmierć, jak na bramę, przez którą mamy przejść z Panem Jezusem – to jest nasze powołanie.

Ks. Jan Twardowski

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.04.2018

-  ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO - wzywajmy Go z przekonaniem.

- 100 lecie Niepodległości Ojczyzny - czy czytasz coś o naszej chlubnej historii.

1. Dziś (jak każdego 22 m-ca) - NABOŻEŃSTWO do św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych - o godz. 17.30 (przypominam o różach oraz intencjach na kartkach).
  2. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA. Pół godz. przed każdą Mszą św. wieczorną przed Najśw. Sakramentem modlić się będziemy prosząc o powołania z naszej parafii.
  3. Dziękujemy s. Bożenie, za przybliżenie nam działania Ducha Świętego przez służbę SS. Orionistek na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
  4. Dziś wieczorem spotkanie młodzieży przed Bierzmowaniem, a Rodziców tej młodzieży zapraszamy 6 maja po wiecz. Mszy św. na ostatnie spotkanie (Bierzmowanie - 3 czerwca).
  5. W piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na czwartą DROGĘ ŚWIATŁA.
  6. Za tydzień na Sumie - prosić będziemy o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i za Ojczyznę - przy Relikwiach św. Wojciecha.
  7. Za tydzień Grupa młodzieży wyrusza na pielgrzymkę do Rzymu wraz z Ks. Kamilem.
  8. Wspomnienia: - jutro - św. Wojciecha Bpa - Głównego Patrona Polski, w środę – św. Marka Ewangelisty, a w sobotę św. Joannę Berettę Molla.
  9. Dziękuję wpłacającym imiennie na ŁAWKI. Potrzeby mamy na 18 tys.
  10. Dziękuję w imieniu Ks. Kardynała, naszego Biskupa -za TACĘ na SEMINARIUM.
  11. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestowała na pomoc naszym zalesiańskim potrzebującym (rodz. wielodzietnym, osobom starszym samotnym oraz niepełnosprawnym).
  12. W Domu Rekolekcyjnym: 2. Week. Kurs dla Narzeczonych -27-29.04, oraz 11-13.05.
  13. Przypominamy o GODNYM STROJU w kościele (nie mylić z plażą czy sportem).

KIOSK:

TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, "Oremus" - na maj i czerwiec. Nowe - "Miłujcie się". Polecam - książki o miłosierdziu oraz: "Jakby Nowa Pięćdziesiątnica", "Sprawiedliwi" oraz "Świat  naszych uczuć" oraz książkę - "Modlitwy do Ducha Świętego".

Ks. K. Grzejszczyk

/proboszcz/

Akcja krwiodawstwa - 08.04.2018 r.

W Niedzielę Miłosierdzia, Grupa "Zostaw ślad" zorganizowała akcję krwiodawstwa w krwiobusie. Zarejestrowały się 42 osoby, z czego 30 osób oddało łącznie 13,5 litrów krwi, która uratuje komuś życie. Dla tych, którzy przyszli oddać krew czekały wypieki i napoje, a dla dawców naklejkowe ordery.

Godzina Miłosierdzia - 08.04.2018

W Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 wspólnie modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, oprawę i fragmenty z Dzienniczka św. Faustyny o Męce pańskiej oraz o naszej Ojczyźnie przygotowała Grupa "Zostaw ślad" wraz z Diakonem Łukaszem.

WPROWADZENIE - 15.04.2018

Ewangelista mówi, że kiedy uczniowie ujrzeli Jezusa, byli najpierw zatrwożeni, a potem ogarnęła ich wielka radość. Przerażenie przestało przerażać. Było tylko bardzo przyziemną osłoną wielkich Bożych tajemnic.
Skąd bierze się radość w naszym życiu ciężkim, trudnym, pełnym zmartwień, chorób, rozmaitych reumatyzmów, korzonków nerwowych, śmierci – radość, która nagle może nas ogarnąć pomimo cierpienia i smutków?
Radość świadczy o Panu Bogu i Jego istnieniu, istnieniu innego życia. Jest zapowiedzią wiecznej radości, jaka nas kiedyś czeka w niebie. Jest tajemnicza. Przychodzi spoza nas.
Bóg każdego z nas powołuje z niebytu, aby – poprzez życie i śmierć – każdy z nas dojrzewał i stawał się przemienionym człowiekiem, żyjącym potem tylko w Bogu.

ks. Jan Twardowski