I NIEDZIELA ADWENTU - 02.12.2018

- Zakończyliśmy - ROK  DUCHA  ŚWIĘTEGO  i 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Teraz ZACZNIEMY ROK ŚW. HUBERTA, by uczyć się od Niego drogi Bożego życia.

1. Dziś rozpoczynamy ADWENT - czas oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem. Rekolekcje Adwentowe zaczniemy za tydzień w II Niedzielę Adwentu. Pod chórem są foldery do zabrania - weź dla sąsiadów i bliskich.
  2. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w niedzielę. Dzieci komunijne otrzymają po Mszy św. o 11.00 medaliki.
  3. Od jutra RORATY o godz. 7.00 z pomocami dla dzieci. Przychodzimy z lampionami.
  4. Dziś po Mszy św. o 9.00 AKATYST do Ducha Świętego, a NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o 17.30.
  5. Dziś świecimy OPŁATKI. Poświęcone opłatki będą rozprowadzane przez nasze Siostry.
  6. Dziś Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkanie.
  7. Dziś grupa "Zostaw Ślad" rozdaje darmową gazetę "Dobre Nowiny". Dziękują oni za hojne dary na misje (13 kg. mat. opatrunkowych, ponad 60 kg. art. kosmetycznych i 1100 zł). Za tydzień zapraszają na swoje spotkanie po Mszy wieczornej.
  8. W tym tyg.: I. CZWARTEK (adoracja od godz. 17.00 i Msza św. o Powołania z naszej Parafii ) i I. PIĄTEK (Spowiedź - rano oraz od godz. 15.30). Msza św. o 16.00; odwiedzamy zgłoszonych CHORYCH).
  9. Jutro Spotkanie Odpowiedzialnych za Grupy Młodzieżowe o 19.30.
  10. Oaza zaprasza na adorację po Mszy św. w I Piątek. Za tydzień o zwykłej porze SPOTKANIE KOMUNIJNE.
  11. KATECHEZA CHRZCIELNA (obowiązkowa) dla planujących CHRZEST w I Dzień Świat będzie 16 grudnia w 3. Niedzielę Adwentu.
  12. Poradnia Rodzinna zaprasza na Kurs Naturalnego Planowania Rodziny (start 16.12.).
  13. Mężczyźni św. Józefa (MsJ) organizują BAL SYLWESTROWY zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Zapisy w zakrystii.
  14. WSPOMNIENIA: jutro - św. Franciszek Ksawery, wtorek - św. Barbara, czwartek - św. Mikołaj, piątek - św. Ambroży, sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  15. Pod chórem będzie kosz na dary dla potrzebujących
  16. Świece Caritas będą od następnej niedzieli.
  17. Tydzień temu nasi ministranci byli na spotkaniu w kościele św. Krzyża w Warszawie z Księżmi.
  18. Dziś TACA INWESTYCYJNA: kolejne wymiany skrzynek elektrycznych, remonty, prace hydrauliczne, przeglądy i inne bieżące sprawy i naprawy.
  19. Za tydzień TACA na utrzymanie naszego SEMINARIUM.
  20. Dziękuję za ofiarowane 2 jodły do kościoła. Potrzebna jest jeszcze jedna.
  21. Dom Rekolekcyjny: w weekend : Kurs - W szkole Maryi (7-9.12).

KIOSK:    TYGODNIKI: Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, OREMUS, "Miłujcie się".  Polecam : "Modlitwy za Ojczyznę", nowe albumy, kalendarze.