I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 01.03.2020

Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat).

1. Dziś zaczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Prowadzi je P. Jan Budziaszek. Nauki - podczas Mszy św. o g. 9.00, 18.00 i 20.00. We wtorek czas SPOWIEDZI ŚW. od 8.30 i od 17.30. Foldery z programem Rekolekcji do wzięcia.
  2. W piątek DROGA KRZYŻOWA: - o 16.00 dla DZIECI; - o 18.30 dla wszystkich.
  3. Dziś Pierwsze GORZKIE ŻALE o godz. 17.00.
  4. „KSIĘGA TRZEŹWOŚCI” - na ołtarzu Matki Bożej. Zachęcam do wpisania się.
  5. Po naszych Rekolekcjach od następnego wtorku (10 marca) zaczynamy 5. Tygodniowe tzw. Rekolekcje w drodze” pt. ABC Chrześcijaństwa. Bardzo zapraszam młodzież TAKŻE (od ostatniej klasy szkoły podstawowej).
  6. Władza Księży Salezjanów zmieniła miejsce posługi Prof. Bogdana Walczykiewicza. Dziękujemy za Jego posługę i bardzo żałujemy. Będzie teraz w Jaciążku k/ Makowa Mazowieckiego.
  7. Dziś – Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
  8. Dziś po wieczornej Mszy św. Spotkanie młodzieży bierzmowanej oraz z RODZICAMI.
  9. Dziś Młodzież rozdaje darmową gazetę ewangelizacyjną – „Dobre Nowiny”. Za tydzień zapraszają na swoje spotkanie.
  10. W tym tygodniu: I. Czwartek (od 17.00 Adoracja i Msza o Powołania); I. Piątek (spowiedź rano i wieczorem od 15.30. Dodatkowa Msza św. o 16.00. Odwiedzamy chorych); I. Sobota (17.00 Nabożeństwo Fatimskie z różańcem i Msza św. za Żywy Różaniec).
  11. W sobotę zbiórka ministrantów o g.14.00 przed kościołem. Zdjęcia na stronie parafialnej - zakładka – kącik ministranta.
  12. Za tydzień kolejne Spotkanie Komunijne (dla par małżeńskich), a jutro odbiór strojów.
  13. KANCELARIA jutro i we wtorek nieczynna.
  14. Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia - 7. 06. g. 12.00. pl. Piłsudskiego. Zapisy trwają.
  15. ROZBUDOWA ORGANÓW zakończona !!! Dziękuję za wpłaty. Szczegóły za tydzień.
  16. Wspomnienia: w środę święto św. Kazimierza, Królewicza. I Imieniny naszego Biskupa. W sobotę św. Perpetuy i Felicyty.
  17. Caritas naszej Diecezji zachęca do wpłacenia 1 % na cele Caritasu.
  18. Bardzo proszę o męską pomoc w rozwiezieniu ziemi, przy nowej kostce -od jutra.
  19. Dziś Taca Inwestycyjna: zamknięcie spłaty rozbudowy organów, ogrzewanie kościoła.
  20. Za tydzień TACA na nasze SEMINARIUM – ogłoszona przez naszego Biskupa.
  21. W Domu Rekolekcyjnym: Rekolekcje Organistów (3-5.03), Kurs Tobiasz i Sara (13-15.03), Kurs Przedmałżeński (20-22.03), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (27-29.03).

KIOSK:   TYGODNIKI:  Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, "Miłujcie się", nowy – „Mały Gość Niedzielny”, „Oremus”.  Polecam: książki Jana BUDZIASZKA i albumy o Ks. Prymasie.

Pod patronatem Zostaw Ślad – w sobotę o g. 15.00 odbędzie się koncert i świadectwo Zespołu młodych raperów - dla młodzieży naszej parafii i wszystkich chętnych.
Ks. Krzysztof poszukuje sponsorów tego koncertu.

Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/