I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18.02.2024

Dla chorych transmisja LITURGII - pod loginem - bit.ly/swHubertZG.

1. Dziś GORZKIE ŻALE o godz. 17.00. Poprowadzi je Ks. Rekolekcjonista. Zapraszamy.
  2. Dziś - I. Niedziela Wielkiego Postu i zaczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Rekolekcje prowadzi - Ks. Wojciech KUŁAK - Dyr. Wydawnictwa Salezjańskiego. (Na ławkach leżą jeszcze foldery z programem i moim słowem na ten czas).
  3. W tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.35 - druga DROGA KRZYŻOWA (prowadzi Odnowa w Duchu Świętym) - oraz dla dzieci o g.16.00.
  4. Na ołtarzu Matki Bożej leży KSIĘGA ABSTYNENCJI. Zachęcamy do wpisania się.
  5. W kruchcie i w Top Markecie jest kosz na pomoc potrzebującym i biednym. Dziękujemy w ich imieniu.
  6. Za tydzień będą ŚWIECE CARITAS, także jako pomoc, którą Caritas Warszawa daje ubogim i na Ukrainę.
  7. Dziś - z woli naszego Biskupa - TACA na SEMINARIUM Warszawskie.
  8. Za tydzień będziemy zapowiadać nasze 5. tygodniowe wtorkowe rekolekcje - o Osobie Jezusa.
  9. Dziś wieczorem spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania.
  10. W czwartek - po wieczornej Mszy św. NABOŻEŃSTWO do Św. RITY - Patronki Spraw Beznadziejnych (przynosimy róże i kartki z intencjami).
  11. Za tydzień na Sumie modlić się będziemy za naszą Ojczyznę.
  12. Zapraszamy na 5-te Spotkanie Małżeńskie nt.:”Podarujmy sobie czas”. Jest ono przesunięte wg. planu pierwotnego o tydzień później. Jak zwykle będzie opieka dla dzieci.
  13. W czwartek o 19.30 ODPRAWA Oazy. A 24.02 (sobota) będą przeżywać Wielkopostny Dzień Skupienia.
  14. Dziś czynna kawiarenka Młodzi zapraszają. Dziś grupa „Zostaw Ślad” ma swoje spotkanie jako kontynuacja poprzedniego o przyjaźni i tożsamości mężczyzny i kobiety.
  15. Pomagali: Michał Fila, Janusz Call, Maciej Koprowski, Piotr Fryszczyn, Halina Cieślak, Kamil Milanowski, Anna i Artur Pisarek, Małgorzata i Leszek Mieloch, Andrzej Kulita oraz Maciej Koprowski, Aleksandra i Łukasz Kamińscy, Ewa Żbikowska, Halina i Antoni Cieślak, Robert Chmielewski.
  16. WSPOMNIENIA: wtorek - św. Franciszek i Hiacynta, piątek - bł. Stefan Frelichowski.
  17. KANCELARIA od czwartku czynna wg  stałego grafiku.
  18. DOM REKOLEKCYJNY: Kurs Filip dla małżeństw (23-25.02), Młodzieżowa Szkoła Animatora (1-3.03) Kurs - Gdybyśmy zaczynali od nowa (8-10.03).
  19. Zapowiadamy już nowy cykl z bioetyki, m.in. o in vitro. Zaczniemy 25 lutego spotkaniem o 10.05 w kościele.
  20. Dziękuję za ofiary do puszek w Środe Popielcową na tych bez dachu nad głową w Ukrainie (2730 zł)

Dziękuję wszystkim, którym los Polski jest drogi – za wzmożoną modlitwę za naszą OJCZYZNĘ.

KIOSKTYGODNIKI, OREMUS na II., Trwajcie w miłości”, nowy - „Mały Gość Niedzielny”  oraz  obrazy, kalendarze, nowe książki i albumy i inne dobre, mądre i wartościowe książki.

Bardzo proszę o pomoc od jutra w układaniu pociętego drewna. Proszę o zaangażowanie, bo kolejny transport zamówiłem już!!!

Za tydzień podam krótkie podsumowanie kolędy.                                                                                                                                                                                                      Ks. K. Grzejszczyk /proboszcz/