II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2019

Trwa  ROK naszego Patrona - ŚW. HUBERTA.  Uczmy się od Niego, jak się nawracać.

1. Dziś Drugie GORZKIE ŻALE o godz. 17.00.
  2. Dziękuję za liczny udział w Rekolekcjach Parafialnych, młodym - w "Wieczorze Uwielbienia", Grupie "Mężczyzn św. Józefa" za Skupienie. (Wielu zasmakowało w Rekolekcjach, inni jeszcze nie. Odpowiedz sobie: czy znalazłeś czas na namysł nad życiem, na Rekolekcje, czy Wielki Post potraktowałeś/aś poważnie?)
  3. DROGI KRZYŻOWEJ: - o 16.00 dla DZIECI; - o 18.30 dla dorosłych (poprowadzi - Grupa ODNOWY).
  4. "Księga TRZEŹWOŚCI" - na ołtarzu Matki Bożej. Zachęcam jeszcze do wpisania się.
  5. Dziś - spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
  6. Dziś na Sumie - Msza św. o Błogosławieństwo Boże dla powstałego Koła Gospodyń Wiejskich "Zalesianki", a za tydzień na Sumie - za "Szczep Watra".
  7. Dziś - ostatnie spotkanie Kursu Naturalnego Planowania Rodziny (NPR).
  8. Dziś w kancelarii można złożyć ofiarę na Fundusz Budowy Kościoła. Bóg zapłać.
  9. Jutro o 19.30 - Spotkanie Odpowiedzialnych Grup Młodzieżowych.
  10. Zapraszam Wtorkowych Rekolektantów po przerwie na c.d. naszych rekolekcji.
  11. W czwartek (3. w miesiącu) - MSZA św. o UZDROWIENIE - za przyczyną św. Huberta.
  12. W piątek (jak każdego 22.) - NABOŻEŃSTWO do św. RITY (róże i kartki).
  13. Za tydzień Narodowy Dzień Życia oraz Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
  14. Za tydzień chętni i świadomi będą mogli podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ.
  15. Z racji przypadającego za tydzień Dnia ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA grupa "Zostaw Ślad" organizuje zbiórkę pieluch i innych art. higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci (lub ofiara na Dom Samotnej Matki). Dziś rozdawane darmowe gazety o Duchowej Adopcji, a na ołtarzu Matki Bożej leżą ulotki o Duchowej adopcji.
  16. Za tydzień spotkanie Zostaw Ślad.
  17. Za tydzień będą już - ŚWIECE CARITAS.
  18. KOSZ NA DARY DLA BIEDNYCH - w kruchcie i w Top Markecie.
  19. Osoby z Parafii - z listą i pieczęcią, będą ZBIERAĆ na KWIATY DO GROBU BOŻEGO.
  20. Rekolekcje Szkolne zaczną się w następny poniedziałek.
  21. Ks. Sławek zachęca do przeznaczenia 1 % na Caritas naszej Archidiecezji.
  22. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Józefa Oblubieńca, w sobotę - św. Rafkę.
  23. Dom Rekolekcyjny: Kurs Przedmałżeński (22-24.03), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (29-31.03).

ZAPOWIEDZI:
II. Maciej Wojciech Troć - kaw. z Siedlec i Joanna Gołębiowska - panna z par. tut.

KIOSK:
TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela: nowy -"Oremus", "Miłujcie się"Polecam: świąteczne karty pocztowe i książki: O. J.Augustyn - "W trosce o czyste sumienie", Ks.T.Dajczer -"Rozważania o wierze", "Zachwycić się miłością" i Rachunek sumienia - ks.Kralki.

/proboszcz