II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.01.2020

1. Trwa ROK MISJI ŚWIĘTYCH (raz na 10 lat). Włączmy się z wiarą i gorliwością.
  2. Dziś przyjmiemy w RELIKWIACH - św. EDYTĘ STEIN, filozofa, karmelitankę  i nawróconą z judaizmu.
  3. Od soboty przeżywamy Tydzień Modlitw o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.
  4. Dziś o 17.15 KOLĘDOWANIE z SS. ORIONISTKAMI.
  5. Grupa młodzieżowa - Zostaw ślad, zaprasza dziś na spotkanie. Temat – kim jest dla mnie Jezus Chrystus.
  6. We wtorek - DZIEŃ BABCI, a w środę - DZIEŃ DZIADKA. Bądźmy im wdzięczni.
  7. W środę (22. dzień miesiąca) NABOŻEŃSTWO do św. RITY – Patronki SPRAW BEZNADZIEJNYCH (intencje na kartkach i róże).
  8. Dziś po Mszach świętych zbiórka na operację dla WOJTUSIA, którego życie jest zagrożone i zaraz po urodzeniu, bez operacji zacząłby umierać.
  9. Proszę, módlmy się za Klub AA, obecny już w naszej Parafii 7 lat.
  10. Dziękuję obecnym na cennym spotkaniu z Maciejem SIKORSKIM w minioną niedzielę. Dziękuję sponsorom.
  11. Dziękuję także obecnym na warsztatach poświęconych pracy z młodymi z Arturem SKOWRONEM i młodzieżą z Kompanii Jonatana.
  12. Za tydzień Grupa Odnowy na sumie będzie składać tzw. „Nasze CREDO”- program dla wzrostu w zaangażowaniach.
  13. OAZA już zaprasza na BAL KARNAWAŁOWY – w sobotę 1 lutego.
  14. Informuję, że za 2 tyg. - 2 lutego o g. 10.00 - Koncert Kolędowy naszego CHÓRU.
  15. WSPOMNIENIA: wtorek – św. Agnieszki, środa – św. Wincentego Pallotiego, piątekśw. Franciszka Salezego, sobotaświęto Nawrócenia św. Pawła.
  16. KANCELARIA w czasie KOLĘDY czynna we wtorek i piątek tylko po Mszy świętej.
  17. ROZBUDOWA ORGANÓW zakończona !!! Dziękuję za kolejne wpłaty na konto, podczas kolędy i bezpośrednio, nawet na tacę. Brakuje jeszcze 20 tys.
  18. Dziś można złożyć dar na Fundusz Budowy Kościoła.
  19. Za tydzień nasza CARITAS będzie kwestować na pomoc naszym potrzebującym: 6 osobom samotnym, 2 rodzinom wielodzietnym i 2 osobom niepełnosprawnym i bieżące sprawy.
  20. W Domu REKOLEKCYJNYM: Weekend z Duchem Świętym (24-26.01.), Szkoła Animatora (1-2.02), Seminarium Posługi Modlitwą Wstawienniczą (7-9.02).

KIOSK:   TYGODNIKI: Idziemy, Gość Niedzielny, Niedziela, "Oremus"- na II, "Miłujcie się".  Polecam: kalendarze, nowe książki. Szczególnie polecam książkę o Bł. Biskupie Teofilu.

KOLĘDA:
20.01 (pon.) od 16.00: 1. Długa, Leśna i Miła; 2.Urocza i Leśna Dróżka; 3. Parkowa i Podleśna; 4. Kolejowa i Sinych Mgieł
21.01(wt.) 1. Sadowa (od pocz); 2. Sadowa (od końca); 3. Szumiącej Jodły
22.01 (śr.):1. Biedronki; 2. Szmaragdowych Żuków; 3.Głowna, Jodłowa, Cisowa, Świerkowa
23.01 (czw.): 1. Słowicza (od końca); 2. Słowicza (od pocz.); 3. Kaczeńców, Leszczynowa, Al. Wzgórz, Nowinek (za torami), Porannej Zorzy i Słonecznego Lata
24.01 (pt.): 1. Cyprysowa; 2. Cedrowa i Bukowa; 3. Głogowa; 4. Brzozowa Droga i Słonecznikowa
25.01 (sob.) od 10.00:
1. Trakt Warecki i os. Leśnika;
2.
Kasztanów, Polna i Królewska ;
3. NA ZAPROSZENIA;
4. NA ZAPROSZENIA.

27.01. (pon.) - NA ZAPROSZENIA
28.01.(wt.) – NA ZAPROSZENIA
29.01. (śr.) – NA ZAPROSZENIA

Celem Kolędy jest: wspólna modlitwa, poświęcenie osób i mieszkania oraz ROZMOWA DUSZPASTERSKA, a także weryfikacja danych w kartotece parafialnej.
W ROKU MISJI ŚWIĘTYCH podejmować będziemy temat odpowiedzialności za wiarę Rodzin Parafii.
Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od 16,00, a w soboty o godz. 10.00 i bardzo prosimy o oświetlenie swoich domów, oznakowanie posesji oraz zamknięcie w porę psów.
RODZINY NOWE, które się sprowadziły proszone są o zaproszenie nas, a te które do tej pory nie przyjmowały kapłana, a zmieniły zdanie, proszone są o zaproszenie osobiste.
Każda rodzina otrzyma w tej Wizycie Kolędowej książeczkę - "Świadectwo Cataliny Rivas".
Składane OFIARY będą przeznaczone na nową kostkę od strony boiska.
Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty religii.

/proboszcz