III N. Wielkiego Postu - 23.03.2014

1.       Dziś GORZKIE ŻALE o godz. 17.00.

2.       Dziś wprowadzamy w Relikwiach bł. Edmunda Bojanowskiego patrona wierzących świeckich i dojrzałego laikatu .

3.       We wtorek UR. ZWIASTOWANIA N.M. Panny. Zapraszam.

4.       Za tydzień w stolicy - MARSZ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Zachęcamy do włączenia się.

5.       Od jutra dzieci ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ rozpoczynają swoje rekolekcje.

6.       Zapraszamy wciąż na DROGĘ KRZYŻOWĄ- o 18.30 dla wszystkich - poprowadzi Rada Parafialna. Dziękujemy Oazie za ostatnią Drogę Krzyżową. W TEN PIĄTEK DROGA KRZYŻOWA ULICAMI ZALESIA (nie ma tej o 16.00).

7.       Od tego tygodnia będą zbierane po parafii ofiary na kwiaty do GROBU BOŻEGO. Osoby ze specjalnym ostemplowanym pismem   będą zbierać te ofiary.

8.       Dziękuje przybyłym na b. trafione i głębokie REKOLEKCJE PARAFIALNE.

9.       Trwają Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy - REO. Bardzo dziękuje tak licznie przybyłym. Proszę nadal o modlitwę czy post za uczestniczących w nich.

10.    Omadlajmy nadal pokój na świecie i Ukrainie.

11.    W kruchcie i w Top Markecie jest KOSZ NA DARY na Święta dla potrzebujących.

12.    Dziękuję mężczyznom za udział w Ur. św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o 11.00. Po niej modlić się będziemy przed figurą św. Józefa. Jest pomysł - dla mężczyzn -powstania "Bractwo św. Józefa".

13.    Dziś spotkanie kandydatów do BIERZMOWANIA.

14.    Zapraszamy MŁODZIEŻ gimnazjalną i starszą na spotkania Ruchu Czystych Serc (pon - godz. 18.50) i Scholi (pt - po Drodze Krzyżowej).

15.    CARITAS - za tydzień będzie kwestował na pomoc naszym 8 rodzinom wielodzietnym i 1 młodej osobie niepełnosprawnej. Za każdy dar dziękujemy w ich imieniu.

16.    Bardzo proszę o pomoc w układaniu drewna - we wtorek od godz. 13.00 i środę.

17.    W DOMU REKOLEKCYJNYM: od piątku - Kurs Filip dla młodych.

KIOSK:

TYGODNIKI - z książką PASJA ( większa cena minimalnie) i wielkopostny " Mały Gość Niedzielny", "OREMUS"-na kwiecień oraz "Miłujcie się". Polecam: książki o naszych ŚWIĘTYCH, a szczególnie tani Dzienniczek św. Faustyny po 20 zł oraz maleńkie książeczki Jana Pawła II:  Droga Krzyżowa i Droga światła-obie po 1 zł.

Ø  Dziś podejmujemy DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO - składając uroczyste przyrzeczenia. Istotą Duchowej Adopcji jest codzienna modlitwa, trwająca 9 miesięcy  obejmująca specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną z tajemnic Różańca, a także dobrowolnie podjęte praktyki religijne. Duchowa Adopcja jest: modlitwą w obronie poczętego dziecka. Na ołtarzu Matki Bożej jest Księga Duchowej Adopcji.